Nietoperze zamieszkały w szpitalu w Rybniku. "Syczą na ludzi"

185

Personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku zmaga się z nietypowym problemem. Na jednym z pięter budynku postanowiły zamieszkać... nietoperze. Latające ssaki gnieżdżą się tam już od dwóch tygodni, a kiedy widzą ludzi – zaczynają syczeć.

Nietoperze zamieszkały w szpitalu w Rybniku. "Syczą na ludzi"
Personel szpitala w Rybniku zmaga się z nietypowym problemem. W budynku postanowiły zamieszkać... nietoperze (Getty Images)

Jak podaje portal Rybnik.com.pl, obecność nietoperzy w szpitalu wynika z nadejścia wiosny i wzrostu temperatury. Zwierzęta prawdopodobnie były obecne w szpitalu Rybniku (woj. śląskie) już od jesieni, jednak dopiero od dwóch tygodni personel i pacjenci zaczęli je widywać. Na miejsce wezwano eksperta.

Prawdopodobnie jesienią nietoperze zamieszkały w strefie pomiędzy sufitem i stropodachem. Jesteśmy na etapie ekspertyzy, którą przeprowadza chiropterolog – tłumaczy Maciej Kołodziejczyk, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku (Rybnik.com.pl).

Nietoperze w szpitalu w Rybniku. Co się z nimi stanie?

Obecność nietoperzy na najwyższym piętrze budynku jest uciążliwa dla osób obecnych w szpitalu. Powód? W kontakcie z ludźmi zaczynają się one zachowywać agresywnie. Gdy tylko ktoś się zbliży, syczą.

Maciej Kołodziejczyk przyznał, że nietoperze muszą zniknąć ze szpitala. Jednocześnie zapewnił, że zwierzętom nie stanie się krzywda – zostaną one wyłapane przez specjalistyczną ekipę, a następnie wypuszczone na wolność lub przekazane do leśnego pogotowia.

Ekspertyza jest niezbędna do tego, by w sposób bezpieczny można je wyłapać i podjąć decyzję o ich wypuszczeniu, bądź przekazaniu do leśnego pogotowia. (...) Choć nietoperze to nieproszeni goście w naszym szpitalu, to nikt nie zamierza robić im krzywdy – wyjaśnił Maciej Kołodziejczyk (Rybnik.com.pl).
Zobacz także: Zobacz też: Nagrali wiszące nietoperze. Wyglądają jakby tańczyły na dyskotece
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić