Niewidomy szczeniak uratowany. Zabawka dla dzieci jest wybawieniem

12

Beau, niewidomy mieszaniec z pseudo hodowli pomeranianów, został uratowany przed uśpieniem. Teraz śmiało przemierza zakamarki domu nowych właścicieli z hula hop. Samantha Hillstrom zakochała się w nim poprzez wideo-calle z poprzednią właścicielką zwierzaka. Taki happy end to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niewidomy szczeniak uratowany. Zabawka dla dzieci jest wybawieniem
Niewidomy szczeniak został uratowany z pseudo hodowli (Instagram, Jennifer Tripucka)

Szczeniak ze swoim rodzeństwem miał zostać uśpiony, gdyż było ich zbyt wiele, a nie było zbyt wielu zainteresowanych adopcją psiaków. Jemu udało się trafić do 37-letniej Jennifer Tripuckiej, która szukała w internecie odpowiedzi na to, jak pomóc niewidomemu psu w poruszaniu się w przestrzeni. Natrafiła na informacje o halo hula-hoop, specjalnej wersji popularnej zabawki.

Opublikowała na grupie na Facebooku, że szuka halo dla swojego niewidomego psa. Ja też miałam niewidomego psa, powiedziałam, że chętnie podzielę się z nią wskazówkami, jak opiekować się takim zwierzakiem – relacjonuje Samantha.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź w kałuży. Zabawne nagranie z fotopułapki w Bieszczadach

Samantha miała już doświadczenie w ratowaniu niewidomych psów. Obie kobiety poznały się dzięki długim rozmowom na FaceTime.

Trzymała Nelsona, teraz znanego jako Beau, a ja trzymałam Finna i pod koniec naszej rozmowy po prostu powiedziałam: muszę się postarać o tego psiaka - wspomina Samantha.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Samantha miała już niewidomego psa o imieniu Finn i pomyślała, że Beau będzie dla niego idealnym towarzyszem. Niestety, Finn zmarł zaledwie 36 godzin po przybyciu Beau.

Gdybym nigdy nie była mamą Finna i nigdy nie nauczyła się, jak opiekować się niewidomym psem i opiekować się Finnem, nigdy nie byłabym w stanie zaopiekować się Beau - mówi Samantha.

Trudne pierwsze kroki niewidomego psiaka

Halo to narzędzie, które pomaga psom niedowidzącym poruszać się, sprawdzać otoczenie pod kątem potencjalnych przeszkód i określać, czy pójście w tym kierunku jest bezpieczne. Jest podobny do osłony twarzy noszonej przez piłkarzy i jest mocowany do obroży lub uprzęży psa.

Szczeniak miał zaledwie 3 miesiące, kiedy w październiku zamieszkał z Jennifer i nauczył się korzystać z halo hula-hoop. 35-latka kolejny raz opiekowała się szczeniakiem porzuconym przez pseudo hodowlę.

Dziś, mieszkając z Samanthą, mały Beau uczy się rozpoznawać jej komendy, odnajdywać się w mieszkaniu i z pomocą halo - sprawnie po nim poruszać.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić