Gracjan Gołata
Gracjan Gołata| 

Doskonała robota! Bał się o swojego ukochanego psa, wiec zaprojektował to

27

Pewien mężczyzna wpadł na bardzo innowacyjny pomysł. Postanowił wydrukować na drukarce 3D specjalny przedmiot, który będzie pomagać niewidomemu psu w poruszaniu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Doskonała robota! Bał się o swojego ukochanego psa, wiec zaprojektował to
Mężczyzna pomógł niewidomemu psu (Chad Lalande, Chad Lalande)

Rynek druku 3D rozwija się bardzo dynamicznie. Jedynym ograniczeniem dla twórców jest tak naprawdę tylko ich wyobraźnia. Swoją niezwykłą kreatywność postanowił wykorzystać Chad Lalande. Projektant-amator skonstruował specjalny przedmiot dla swojego niewidomego psa. Wynalazek został przedstawiony na portalu Gizmodo.

18-letni szpic miniaturowy projektanta oślepł. Mężczyzna w obawie o bezpieczeństwo pupila postanowił stworzyć mu obręcz bezpieczeństwa mocowaną do jego szyi. Dzięki niemu Sienna uniknie niespodziewanych uderzeń o ściany i futryny drzwi. Autor przyznał, że nie był to pierwszy raz, kiedy stworzył przedmiot dla psa.

Ma 18 lat, więc może nie zostało jej dużo czasu, ale jeśli mogę sprawić, by czuła się bardziej komfortowo to tym lepiej - powiedział autor obręczy.

Wynalazek ma pomóc niewidomemu psu w swobodnym poruszaniu. Głowa czworonoga przechodzi przez środkową obręcz, która jest otoczona taką samą, tylko że większą. Reszta urządzenia mieści się na grzbiecie. Całość jest spięta paskami.

Na rynku można zakupić kilka obroży antykolizyjnych. Lalande podkreśla jednak, że cena wydruku była zdecydowanie niższa od zakupu gotowego produktu. Autor podkreśla również, jak ciężko byłoby znaleźć odpowiedni rozmiar produktu dla tak małego psa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić