Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Niezwykłe wideo z Zakopanego. Tego nikt się nie spodziewał

5

Niecodzienny widok mogli podziwiać wszyscy, którzy kilka dni temu znaleźli się na Krupówkach w Zakopanem. W środku dnia pojawiła się tam para danieli. Zwierzęta wyglądały na przyzwyczajone do ludzi, nic nie robiąc sobie nic z ich obecności. Nagranie krąży w sieci.

Niezwykłe wideo z Zakopanego. Tego nikt się nie spodziewał
Niezwykłe wideo z Zakopanego. Tego nikt się nie spodziewał (Facebook)

Zakopane to jedno z droższych miejsc do odpoczynku w Polsce. Okazuje się, że od czasu do czasu można tam natrafić na całkowicie darmowe atrakcje. W środku dnia na Krupówkach można było spotkać parę danieli.

Zwierzęta wyglądały jakby były tam stałymi bywalcami. Pewnie przechadzały się wśród ludzi, wywołując niemałą sensację. Turyści momentalnie złapali za telefony i zaczęli nagrywać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czarna legenda Cheopsa. Niewielu wie, jak zniszczono wizerunek twórcy piramidy

Daniele na spacerze w Zakopanem

Na profilu Tatromaniak na Facebooku pojawił się kilkunastosekundowy materiał, który przedstawiał parę danieli. Cześć komentujących była zachwycona. Dużo było też zmartwionych głosów, które wskazywały na nieszczęście tych jeleniowatych ssaków.

- Pani chce na shopping, ale pan niechętny. A swoją drogą, nie powinno ich tam być - napisała jedna z internautek. - Szkoda zwierzaków, całkiem zczłowieczały - napisała kolejna osoba.

Część komentujących zwracała jednak uwagę na zagrożenie. Spłoszone, na przykład hałasem, mogą rzucić się do ucieczki, taranując po drodze ludzi czy wbiegając na ruchliwą ulicę - powodując kolizję czy wypadek samochodowy.

- Trochę niebezpieczna sytuacja, bo nie wiemy do czego jest zdolne przestraszone zwierzę - napisała internautka w komentarzu pod filmem. - Spłoszone wpadają w ogromne szklane witryny sklepowe, kaleczą się i panikują,nie wiedząc jak wyjść. I wtedy dochodzi do sytuacji ekstremalnych, tratując ludzi i siebie - ostregał inny komentujący.

Nie dokarmiajmy dzikich zwierząt

Dzikie zwierzęta dość regularnie pojawiają się na terenie Zakopanego. Tatrzański Park Narodowy apeluje, by nie podchodzić do nich i nie dawać im jedzenia.

Czytaj także: Sardynia kusi turystów darmowym noclegiem. Muszą spełnić ten warunek

Dokarmianie zwierząt nie poprawi ich losu. Dzikie zwierzęta szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu, zatracają naturalny lęk przed ludźmi i samowystarczalność. Mogą stać się agresywne i domagać się pożywienia z rąk człowieka - podkreśla TPN.

Materiał z Zakopanego możecie obejrzeć TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić