aktualizacja 

Szok w słowackich Tatrach. Niedźwiedź w ogóle nie czuł strachu

32

Świadkiem niecodziennej scenki była Słowaczka, która podczas podróży samochodem na drodze spotkała małego niedźwiedzia. Dziwne zachowanie zwierzęcia zwróciło jej uwagę na tyle, że zaskoczona sięgnęła po telefon. Misiek w ogóle się jej nie bał.

Szok w słowackich Tatrach. Niedźwiedź w ogóle nie czuł strachu
Niedźwiedź spacerował przed maską samochodu (Facebook, thisisslovakia)

Dzikie zwierzęta coraz częściej wchodzą w interakcje z człowiekiem. Przywykliśmy do widoku dzików koczujących pod sklepem lub bez zażenowania podkradających jedzenie z piknikowych koszów na plaży.

Jednak obraz niedźwiedzia brunatnego, który nic nie robi sobie z obecności człowieka w swoim bezpośrednim otoczeniu wciąż szokuje.

Przekonała się o tym Słowaczka, która w pochmurny dzień przemierzała jedną z krętych dróg w Tatrach. Na drogę, kilka metrów przed maską jej samochodu wyszedł młody osobnik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź na szlaku turystycznym. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

Zwierzę nie wykazywało strachu i swobodnie poruszało się nic nie robiąc sobie z obecności jadącego tuż za nim samochodu, wtedy kobieta sięgnęła po telefon, a nagranie z niecodziennego spotkania zamieściła w sieci.

Odważny niedźwiedź pojawił się na drodze i nie przestraszył go nawet samochód - czytamy pod udostępnionym w mediach społecznościowych filmikiem.

Ale internauci spekulują, że powody samotnej wędrówki młodego niedźwiadka są zupełnie inne.

Biedny maluszek, tylko gdzie jego matka? Pewnie została już odstrzelona, bo głupi turyści nie umieli się zachować w górach i sami prosili się o spotkanie z dorosłym niedźwiedziem. A teraz maluch musi sobie radzić sam. Serce pęka - podsumowała jedna z komentujących osób.

Na Słowacji niedźwiedzie brunatne nie podlegają ochronie, a odstrzał interwencyjny tych zwierząt jest dopuszczalny. W ostatnich miesiącach wiele razy niedźwiedzie pojawiały się w miastach oraz wsiach, nic nie robiąc sobie z obecności ludzi. Słowacy kilka razy decydowali się, by odstrzelić szczególnie agresywne osobniki.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić