Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Nowa moneta z Wiedźminem już gotowa. Cena zwala z nóg

12

Mennica Gdańska wypuściła kolejną monetę z serii o Wiedźminie. Tym razem nawiązuje ona do drugiej części sagi - "Miecz Przeznaczenia". Cena zwala z nóg.

Nowa moneta z Wiedźminem już gotowa. Cena zwala z nóg
Srebrna moneta z Wiedźminem (Mennica-Gdanska.pl)

Mennica Gdańska. Nowe monety z Wiedźminem

"Poznaj kolejne, niesamowite przygody Geralta z Rivii wybite w najczystszym srebrze!" - tymi słowami Mennica Gdańska zachęca fanów Wiedźmina i kolekcjonerów, by zwrócili uwagę na nową srebrną monetę.

Moneta nawiązująca do drugiego tomu sagi o Wiedźminie jest wyjątkowa. Projekt stworzyli artyści i graficy: Beata Kulesza-Damaziak, Paweł Pietras, Krzysztof Różański

Przygotowania pełną parą! Nie dość, że nasze szklane wstawki do nowej monety z serii "Wiedźmin" są ręcznie robione, to jeszcze przechodzą kilka kontroli jakości! Ostatnia jest u nas - ręcznie przyglądamy się każdej wstawce, zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Wszystko musi być idealne! - napisała Mennica Gdańska na Instagramie.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Nowa moneta nawiązuje do drugiego tomu sagi - "Miecz Przeznaczenia". W ubiegłym roku na rynku pojawiła się moneta z "Ostatniego Życzenia". Nakład wyprzedał się błyskawicznie i niestety, monet nie starczyło dla wszystkich, którzy chcieli je kupić.

Nowa srebrna moneta. Cena nie jest mała

Mennica Gdańska, podobnie jak w 2019 roku, wypuściła dwie srebrne monety z Wiedźminem. Mniejsza - 2 oz Ag 999, a większa - 1 kg Ag 999. Cena nie jest niska. Kilogramowa moneta w tym momencie kosztuje 13 999 zł, mniejsza - 1399 zł. Od 1 grudnia 2020 ceny wzrosną do 1599 zł za 2 oz i 15 999 zł za 1 kg. Od 1 stycznia 2021 będzie to odpowiednio 1799 zł i 17 999 zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić