Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Nowe obostrzenia. Jakie zmiany w kościołach?

13
Podziel się:

W środę odbyła się się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której ogłoszono nowe obostrzenia. Jakie zmiany zostaną wprowadzone w kościołach?

Nowe obostrzenia. Jakie zmiany w kościołach?
Od soboty 7 listopada w świątyniach może przebywać 1 osoba na 15 m2. (PAP)

Sytuacja pandemiczna w Polsce staje się coraz bardziej napięta. Z tego powodu premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę na konferencji prasowej nowe zasady bezpieczeństwa. Obostrzenia będą obowiązywać od soboty 7 listopada.

Na konferencji rząd przedstawił nowe obostrzenia dotyczące zamknięcia szkół podstawowych. Uczniowie klas 1-3 od poniedziałku przechodzą na naukę zdalną. Zamknięte będą także placówki kultury: teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury, ogniska muzyczne. Rząd przedstawił również ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych.

Jak czytamy na Twitterze Kancelarii Premiera w kościołach również wprowadzono zmiany. Od soboty 7 listopada w świątyniach może przebywać 1 osoba na 15 m2. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Z racji tego w kościołach bezwzględnie trzeba zakrywać usta i nos. Przed wejściem do świątyni warto także zdezynfekować ręce.

W środę 4 listopada odnotowano w Polsce rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. Zakaziło się nim aż 24 tysiące 692 Polaków. Niestety zarażeniom towarzyszyła również najwyższa liczba zgonów. Ostatniej doby śmierć poniosły 373 osoby. Od początku pandemii w Polsce odnotowano ponad 460 tysięcy zakażeń i niecałe 7 tysięcy zgonów.

Zobacz także: Protesty kobiet. Ojciec Paweł Gużynski o apostazji i sojuszu Kościoła z władzą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Kulawikowa
2 lata temu
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i polska głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Kazio
2 lata temu
Każdy ma dane od Boga prawo do własnej głupoty, ale dlaczego niektórzy na tym forum chcą tym zarażać innych?
2222
2 lata temu
Czyje to zatroskanie o kościoły? Może autor zatroszczył by się o cerkwie. synagogi, domy spotkań różnych sekt religijnych? Katolicy zatroszczą się o swoje kościoły sami, bez udziału naszych nieprzyjaciół.
Wierny
2 lata temu
Uff, dzięki Bogu Kościoły otwarte. Będzie można pomodlić się za PiS, nieustraszonego przywódcę i świętego ojca narodu z Torunia.
afrykaner
2 lata temu
zamienić kościoły na szpitale,klechy jako sanitariusze.
sikorski
2 lata temu
wiadomo że produkcja broni i środków do zabijania przynosi zyski i dochody prywatnym producentom to tragiczną konsekwencją tego jest celowe tworzenie konfliktów w celu podtrzymania tej korzystnej dla nich zależności.Polska nie bez powodu jest atrakcyjnym miejscem dla tworzenia konfliktu na dużą skalę.Duda Błaszczak o tym nie wiedzą
Apis
2 lata temu
To będzie krucho z tacą,, ale spoko w rządzie jest większość wierzących... Pomogą...
asdasdas
2 lata temu
nie rozumiem co robi ten rząd.... przecież np. w galeriach sklepy były praktycznie puste, a np. w komunikacji miejskiej (tramwaj ok. 30 m2 moze być 60 osób)
ws3
2 lata temu
Niektórzy księża mówili że zarażenie w kościele jest niemożliwe bo to dom Boży.
ddd
2 lata temu
Kler ma układ polityczny z władzą pisu więc tu obostrzeń nie trzeba a i handel ma się świetnie, to zwykli ludzie mają zamykać firmy.
Ziom
2 lata temu
Ludzie, po co tam w ogóle chodzić?
Adam W-ch.
2 lata temu
Co galerie mają być zamknięte? To gdzie ja będę sie modlił z całą moja rodzina.
Starszy.
2 lata temu
Jestem katoliczką i wierzącą tylko w Boga.Na czas Pandemii kościoły powinny być zamknięte..Modlić można się wszędzie w domu.Oglądając i modląc się przez msze św.nadawane codziennie o godz 7 rano z Jasnej Góry.W Niedzielę można modlić się o godz.7 msza św.nadawana jest z Łagiewnik.Boże dopomóż nam przeżyć te trudne czasy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić