Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Nowe święto państwowe? Wypadałoby między Bożym Narodzeniem a sylwestrem

33
Podziel się:

27 grudnia - czy tego dnia ustanowione zostanie nowe święto państwowe? Inicjatywa, którą podniósł m.in. wielkopolski oddział IPN, ma duże poparcie wśród obywateli. Czy będzie dodatkowy dzień wolny od pracy?

Nowe święto państwowe? Wypadałoby między Bożym Narodzeniem a sylwestrem
Święto byłoby obchodzone 27 grudnia (Getty Images)

27 grudnia świętem? Już po wakacjach, podaje PAP, może rozstrzygnąć się kwestia ustanowienia nowego święta państwowego. Stanie się to po zebraniu przez pomysłodawców jak największej liczby podpisów pod tą inicjatywą. Projekt następnie trafi do rozpatrzenia na biurko prezydenta, premiera, a także marszałka Sejmu i Senatu. Jak podkreślają władze IPN - ustanowienie nowego święta państwowego ma już ogromne poparcie.

Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym odzewem. Dotąd wpłynęło do nas ponad 200 deklaracji od osób indywidualnych i docierają do nas uchwały przekazane przez samorządy z regionu, uchwały rad pedagogicznych. Bardzo cieszymy się też z popierającego naszą inicjatywę stanowiska Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - mówi w rozmowie z PAP Rafał Reczek, dyrektor poznańskiego oddziału IPN.

Czy Polacy będą mieli dodatkowy dzień wolny od pracy?

Portal Money, za dyrektorem poznańskiego oddziału IPN, podaje, że pomysłodawcom nie zależy na dodatkowym dniu wolnym od pracy. Przede wszystkim chcą oni upamiętnić to ważne dla Polski, historyczne wydarzenie, a także jego uczestników.

Za wprowadzeniem kolejnego państwowego święta są jak na razie m.in.: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Fundacja Zakłady Kórnickie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, wspomniany wcześniej poznański oddział IPN, Tow. Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, a także Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Wśród obywateli słyszy się słowa pozytywnie odnoszące się do nowego patriotycznego święta, jednak są i głosy niezadowolenia. Część debatujących naciska, aby był to jednak dzień wolny od pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Luk
rok temu
Czy to będzie dzień bez korony w mediach?
lazania
rok temu
lament prywaciarzy, współczuję wam, nie dość że pracownikom dzień dobry teraz musicie mówić, a nie: wypad tam jest kolejka na twoje miejsce, to jeszcze nie ma kiedy robić same święta ...
czemu nie..
rok temu
A może tak - święto odsunięcia od władzy PO w 2015r jako ratunek i zbawienie dla Polski?
duda
rok temu
a dzień urodzin prezesa?
hanbaPIS
rok temu
na początek czekamy kiedy władza i parlamentarzyści oraz ich media zaczną oficjalnie i z honorami/ a nie jak ostatnio z doskoku jacyś składaja gdzieś tam kwiatki i robią chodu/ obchodzić dzień rzezi wołyńskiej, 11 lipca. Ukraińcy nadal nie ponieśli żadnych konsekwencji ludobójstwa jako jedyny w Europie kraj. Dlaczego wszystkie kolejne rządy polskie rżną głupa i tchórzą w tym temacie????
Tusia
rok temu
Zamiast tego święta państwowego , zróbcie dzień nauki wiązania butów . Może Jarek się czegoś w końcu nauczy .
vvvv
rok temu
zwisa mi to totalnie czyje to "święto",ważne że wolne w pracy jest
Fyh
rok temu
Ale jakie to święto? Mam nadzieje, że niedługo będziemy świętowali wypędzenie z Polski odpowiedzialnych za: smierć 130 tys. Polaków, eksperymenty medyczne na Polakach, zdradę dyplomatyczną, działanie na rzecz obcego państwa, sprzedaż bogactw naturalnych za ułamek procenta ich wartości, zniszczenie polskiej gospodarki i rolnictwa, rabunek kasy Polaków.
Eni
rok temu
A można by ustanowić Święto 24.12?
olo
rok temu
"Tu mówi ekscelencja, jutro ogłaszam święto państwowe i dzień wolny od pracy"
ak001
rok temu
Łoj! Jasme święta, rocznice i miesięcznice. A niby kiedy będziemy pracować i zarabiać na zakup nowych wyborów PiSu? Przecie Sasin nadal szaleje i a nóż widelec wpadnie na nowy pomysł kart do głosowania?
eris
rok temu
A dzień wolny za to święto będzie do odbioru? Bo święto wypada w święto, to jak w niedzielę...
O co chodzi⁉️
rok temu
Świąt ci u nas dostatek,a i jedno święto w tę czy w tamte! Może być. 🤔⁉️
Eli
rok temu
Niech zrobią przez cały rok święta a do roboty będziemy chodzić w soboty i niedziele.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić