Nowe testy na obecność koronawirusa. Skuteczność 100 proc.

13

Do Wielkiej Brytanii mają wkrótce trafić miliony testów, umożliwiających wykrycie przeciwciał koronawirusa u pacjentów. Nowe zestawy mają zagwarantować osiągnięcie rządowych celów o wykonywaniu 250 tys. testów dziennie.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rząd planuje wprowadzenie na dużą skalę nowych testów o dużej dokładności
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rząd planuje wprowadzenie na dużą skalę nowych testów o dużej dokładności (Getty Images)

Wielka Brytania szykuje się na wprowadzenie nowych testów, mających pomóc w walce z koronawirusem. Zestawy o wyjątkowo dużej dokładności przygotował szwajcarski gigant farmaceutyczny Roche. Brytyjczycy zamierzają kupić miliony testów, informuje "Daily Mail".

Nowe testy polegają na wykrywaniu przeciwciał koronawirusa. Mają zatem wskazywać, kto obecnie jest zarażony lub przeszedł już chorobę, co oznacza wyrobienie odporności na okres do trzech lat - zapewniają naukowcy.

Zobacz także: Koronawirus na Śląsku. Reporter WP: nadal trwają testy górników

Testy są wyjątkowo dokładne. Eksperci z ośrodka naukowego Porton Down stwierdzili, że ich dokładność wynosi 100 procent. W wyniku badań na testach, poprawnie zidentyfikowana została każda próbka, pochodząca od osoby zainfekowanej koronawirusem.

Celem rządu jest osiągnięcie 250 tys. testów dziennie. Brytyjskie władze planują zakup milionów testów od szwajcarskiej firmy, by poprawić dotychczasową wydajność, kształtującą się na poziomie 80-100 tys. wykonywanych testów dziennie i umożliwienie stopniowego odmrażania gospodarki.

Zeszłej doby Wielka Brytania ogłosiła 494 kolejne przypadki śmiertelne koronawirusa. Obecnie liczba zgonów, spowodowanych zachorowaniem na COVID-19 osiągnęła ponad 33 tys. osób. To drugi wynik na świecie zaraz po Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło już ponad 84 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić