Meksyk. Noworodek porzucony w pudełku po pizzy. Obok niego leżał poruszający list

40

Mieszkańcy meksykańskiego miasta Tlaltenango znaleźli na chodniku tygodniowe niemowlę owinięte kocem i schowane do pudełka po pizzy. Dziecku towarzyszyła rozdzierająca serce notatka o jego mamie, która zmarła przy porodzie.

Meksyk. Noworodek porzucony w pudełku po pizzy. Obok niego leżał poruszający list
Noworodek znajdował się w pudełku po pizzy (Getty Images, Christopher Furlong , Staff)

Mieszkańcy miasta Tlaltenango w Meksyku natknęli się na chodniku na niemowlę zawinięte w koce i umieszczone w pudełku po pizzy. Dziecku towarzyszyła odręczna poruszająca notatka.

Zaopiekuj się moim wnukiem. Moja córka zmarła podczas porodu i nie mam [sposobu], aby go wesprzeć i mam nadzieję, że będzie miał lepsze życie i niech Bóg mi wybaczy - napisała babcia noworodka.

O znalezieniu noworodku zawiadomiono opieką społeczną. Chłopczyka zabrano do miejscowego szpitala na badania lekarskie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Burmistrz Tlaltenango, Miguel Ángel Varela Pinedo zadeklarował się pomagać finansowo dziecku i wyraził ubolewanie, że noworodek został porzucony z powodów finansowych.

Niech twoja matka spoczywa w pokoju, a Bóg wybaczy twojej babci, jak pisze w liście - napisał w mediach społecznościowych burmistrz miasta.

W piątek rano burmistrz poinformował, że chłopczyk został ochrzczony i otrzymał imię Ángel Gabriel. Porzucony noworodek prawdopodobnie wkrótce trafi do nowej rodziny, gdyż kilku mieszkańców Tlaltenango wyraziło zainteresowanie adopcją niemowlęcia.

Zobacz także: Oficer rozerwał foliową torebkę. Wstrząsające, co znajdowało się w środku
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić