Nowy gość w warszawskim zoo. Karim ma za sobą 27 godzin podróży!

4

Do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie zawitał nowy gość. Chodzi o żyrafę o imieniu Karim. Samiec dołączył do trzech samic zamieszkujących zoo w stolicy.

Nowy gość w warszawskim zoo. Karim ma za sobą 27 godzin podróży!
Nowa żyrafa w warszawskim zoo (um.warszawa.pl)

Jak czytamy na stronie internetowej um.warszawa.pl, Karim przyjechał z Danii, z zoo w Aalborg. Na świat przyszedł we wrześniu 2018 roku. Prawie 27-godzinną podróż z przystankami zniósł bardzo dobrze.

Teraz stopniowo poznaje swój nowy dom i pozostałe żyrafy: Justynę (prawie 8 lat), Anastasię (6 lat) i Malawi (4 lata). Od samego początku wzbudza zainteresowanie zarówno pracowników, jak i pozostałych zwierząt - zaznaczono.

Karim jest spokojny i ciekawski. "Jego koleżanki z wybiegu w momencie przyjazdu do warszawskiego ZOO kilka lat temu były nieśmiałe, czujne i nerwowo reagowały na każdy nowy dźwięk" - relacjonują przedstawiciele warszawskiego zoo.

Jego spokój pozytywnie udziela się pozostałym żyrafom, ułatwia integrację stada - dodają.

Karim to żyrafa Rothschilda

Karim jest żyrafą Rothschilda, nazywaną również żyrafą ugandyjską. To jeden z podgatunków żyrafy północnej. Niestety, jest on bliski zagrożenia wyginięciem.

Rejony, na których występuje, są objęte ochroną, a ogrody zoologiczne prowadzą program hodowlany mający na celu zachowanie różnorodności genetycznej tego gatunku (program EEP) - zaznaczono na stronie um.warszawa.pl.

Wspomniane żyrafy można obserwować na wybiegu w warszawskim zoo. W ich pobliżu trzeba zachowywać się cicho i spokojnie, bo to z natury płochliwe zwierzęta.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić