aktualizacja 

Nowy lokator we Wrocławiu. Zoo pochwaliło się Miśkiem

3

Miłośnicy zwierząt z Dolnego Śląska mają powody do radości. Wrocławskie zoo poinformowało właśnie o pozyskaniu nowego podopiecznego. Tym razem do zwierząt dołączył Misiek, który pomimo swojego imienia nie jest niedźwiedziem.

Nowy lokator we Wrocławiu. Zoo pochwaliło się Miśkiem
Wrocławskie zoo pochwaliło się nowym podopiecznym (Materiały prasowe, Wrocławskie ZOO)

Wrocławskie zoo jest znane w całej Polsce, a nawet w wielu miejscach Europy. Największy ogród zoologiczny w kraju oferuje szereg atrakcji dla odwiedzających. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska można na własne oczy zobaczyć m.in. hipopotamy nilowe, lwy, pantery śnieżne, czy żółwie jaszczurowate. Imponująca lista nadal się powiększa.

Zarządzający wrocławskim zoo nie zaprzestają starań w nabywaniu nowych zwierząt. Właśnie ogłoszono na Facebooku, że do licznej gromady podopiecznych dołączył Misiek, czyli bongo górski. To właśnie z tej okazji opublikowano post, którym opowiedziano o tym wyjątkowym gatunku dużej leśnej afrykańskiej antylopy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Sprowadzenie Miśka to nie lada gratka dla miłośników zwierząt. 11-letni samiec należy do gatunku, który jest krytycznie zagrożony wyginięciem. W naturze pozostało mniej niż 140 podobnych osobników. W naturze występuje w małych grupach w Afryce Środkowej, między innymi na terenie Demokratycznej Republiki Konga. Miśka oglądać można obok wybiegu dla innych antylop zlokalizowanym po lewej stronie od wejścia głównego do wrocławskiego zoo.

Zarządzający zoo mają nadzieję, że Misiek doczeka się w przyszłości potomstwa. Wiadomo już, że niebawem dołączą do niego dwie samiczki, dlatego można liczyć, że plan ten zostanie zrealizowany. Na informację o pojawieniu się bonga w zoo entuzjastycznie zareagowali internauci.

Chcemy prowadzić hodowlę zachowawczą tego gatunku i rozmnażać bongo. Jest to szczególnie istotne ze względu na to, że populacja tego gatunku w naturze stopniowo się zmniejsza – mówi w rozmowie z portalem fakt.pl Weronika Skupin z wrocławskiego zoo.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić