Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Drżyjcie piraci drogowi! Nowy sprzęt policji z Mazowsza

9
Podziel się

Od teraz żaden pirat drogowy nie umknie uwadze mazowieckiej policji. Policjanci zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt – drona, który z powietrza będzie czuwał nad bezpieczeństwem obywateli.

Drżyjcie piraci drogowi! Nowy sprzęt policji z Mazowsza
Mazowiecka drogówka od teraz będzie posługiwać się dronem (Policja)
bEUNKhYR

Do wyposażenia mazowieckiej policji dołączył kolejny innowacyjny sprzęt. Bezzałogowy statek powietrzny ma wspomóc funkcjonariuszy w ich codziennej służbie. Od kilku dni jest wykorzystywany przez mundurowych z drogówki, dzięki czemu poprawie ma ulec bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Drony na wyposażeniu mazowieckiej drogówki

"Urządzenie wyposażono w 30-krotny zoom optyczny i 180-krotny zoom cyfrowy, co pozwala na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości" – informuje mazowiecka policja.

bEUNKhYT

Dron jednorazowo musi być obsługiwany przez dwóch funkcjonariuszy. Jeden steruje maszyną, a drugi obserwuje rejestrowany przez kamerę obraz.

Kiedy dron doprowadzi do ujawnienia wykroczenia, policjant natychmiastowo może przekazać informację najbliższemu patrolowi. Dzięki temu funkcjonariusze z drogówki będą mogli od razu podjąć interwencję.

bEUNKhYZ
Często są to policjanci pełniący służbę na motocyklach, co pozwala na szybkie podjęcie interwencji wobec kierujących– czytamy na stronie policji.

Dron ma jednak swoje ograniczenia. Korzystanie z niego jest możliwe jedynie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Mimo tego policjantom już udało się dzięki niemu wykryć kilka wykroczeń, w tym np. wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu.

Drona przetestowano do tej pory na terenie powiatu radomskiego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. 

bEUNKhZa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNKhZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Ela
7 miesięcy temu
jak zwykle za pieniądze podatników
Fotowalik.
7 miesięcy temu
Potrzebna trzecia tablica rejestracyjna na dach.
ktosik
7 miesięcy temu
To w laser trzeba się uzbroić
bEUNKhZv
wawa
7 miesięcy temu
Niech lata w mieście i wyłapuje cwaniaczków jadących prosto z pasa do skrętu.
EMERYT.
7 miesięcy temu
Nie drona ma widzieć popełniający wykroczenie lub przestępstwo a policjanta. Przejechałem kraj z południa na północ i z zachodu na wschód i z powrotem. Nie widziałem ani jednego policjanta. Co prawda nie jechałem przez Warszawę.
Dziadek
7 miesięcy temu
hahahaa
Nitro
7 miesięcy temu
I tak Chołowczyc znowu pokaże wam jak wygrywa się w sądzie jadąc 200 na budziku. Z jego papugami firma policyjna nie ma szans. Sami swoi.
Adam
7 miesięcy temu
Dobra wiatrówka i po problemie
xks
7 miesięcy temu
No i git.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić