aktualizacja 

Nowy Tomyśl. Skandal po niedzielnej mszy

300

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu informuje o przestępstwie, do którego doszło na terenie Opalenicy. Mężczyzna wszedł do kościoła i bezczelnie wyniósł z niego drewnianą skarbonę. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Nowy Tomyśl. Skandal po niedzielnej mszy
Zrobił to z kościelną skarboną. Grozi mu 10 lat więzienia (KPP Nowy Tomyśl)

Policja z powiatu Nowy Tomyśl (woj. wielkopolskie) poinformowała o kradzieży na terenie kościoła. Z jednej z tamtejszych parafii skradziono drewnianą skarbonę. 33-latek został zatrzymany.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji do zdarzenia doszło po niedzielnej mszy. - Policjanci Wydziału Kryminalnego KP w Opalenicy zatrzymali sprawcę kradzieży skarbony z kościoła - czytamy.

Do skarbony zbierano ofiarę od wiernych. Miała być przeznaczona na kwiaty do grobu Pańskiego z okazji świąt wielkanocnych. Drewniana skarbona została przez złodzieja zniszczona, inaczej nie byłby w stanie dostać się do przechowywanych w niej pieniędzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach

Zrobił to z kościelną skarboną. Grozi mu 10 lat więzienia

Na zdjęciach opublikowanych w sieci widać drewnianą skarbonę ze zniszczonym wiekiem. - Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego - czytamy na kartce przymocowanej do skarbony.

Sprawca nie przeciął nawet kłódki. Postanowił wyżłobić dziurę w drewnianym pojemniku.

Następnie zuchwały złodziej wysypał zebrane na kościół drobne. - Rozbił drewnianą skarbonkę i wyciągnął pieniądze, które przekazali wierni - piszą funkcjonariusze. Policji udało się go jednak zatrzymać. Usłyszał już zarzuty.

Ogromne starania policjantów z Wydziału Kryminalnego KP w Opalenicy doprowadziły do zatrzymania 33-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego - czytamy na stronie KPP Nowy Tomyśl.

Teraz sprawca poniesie konsekwencje prawne. Może spędzić za kratami nawet dziesięć lat więzienia. - W dniu 14 marca br. usłyszał zarzuty i grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności - informują policjanci.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić