Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

Nowy trend w Indiach. Głodził kobrę przez tydzień

31

Mężczyzna w Indiach został skazany na podwójne dożywocie za zamordowanie swojej żony przy użyciu niekonwencjonalnej broni - wysoce jadowitej kobry. To już drugi taki przypadek w Indiach w tym miesiącu. Według sędziego zaczyna to wyglądać jak niepokojący trend.

Nowy trend w Indiach. Głodził kobrę przez tydzień
Mężczyzna wykorzystał kobrę, żeby zabić żonę (Getty Images)

Sooraj Kumar został skazany w środę za zamordowanie swojej żony. Według prokuratorów Kumar poślubił kobietę dla zysku finansowego, ale wkrótce uznał, że małżeństwo go nie zadowala i zaczął planować jej zabójstwo.

Zabił żonę jadowitym wężem

Jeśli by się z nią rozwiódł, musiałby pożegnać się z całym jej majątkiem - powiedział NBC News Hariram Shankar, zastępca nadinspektora policji w Kerali - Jeśli zabiłby ją za pomocą jawnego narzędzia zbrodni, bogactwo również musiałoby zostać zwrócone. Więc chciał się jej pozbyć w sposób, który przypominałoby wypadek - dodał.

Prokuratorzy powiedzieli na rozprawie, że po nieudanych próbach z udziałem żmii, Kumar zdobył jadowitą kobrę od zaklinacza węży. Głodził ją przez tydzień, aby uczynić ją bardziej agresywną i napuścił zwierzę na swoją żonę.

- Z sekcji zwłok węża dowiedzieliśmy się, że brzuch kobry jest pusty – powiedział Shankar. Wąż w swoim naturalnym środowisku żeruje codziennie, a posiłek jest trawiony przez siedem dni.

Niezwykła była też wielkość ugryzień. Według Shankara szerokość przeciętnego ugryzienia kobry powinna wynosić około 1,8 do 2 centymetrów. Ślady ugryzień na żonie Kumara, Uthrze, rozciągały się aż na 2,8 centymetra, co skłoniło zespół dochodzeniowy do wyciągnięcia wniosku, że nie były one naturalne.

Niebezpieczny trend w Indiach

Jest to druga w tym miesiącu sprawa w Indiach dotycząca oskarżenia o morderstwo przy pomocy jadowitego węża. 6 października Sąd Najwyższy Indii odmówił zwolnienia za kaucją Krishna Kumara, jednego z trzech oskarżonych o zamordowanie kobiety z Radżastanu przez pozostawienie jadowitego węża w torbie przy jej łóżku.

To nowy trend, że ludzie przynoszą jadowite węże od zaklinaczy węży i ​​zabijają człowieka poprzez ich ukąszenie. To staje się teraz powszechne w Radżastanie - powiedział sędzia Surya Kant podczas przesłuchania w sprawie kaucji, według indyjskiego serwisu informacyjnego NDTV.
Zobacz także: Poszedł do lasu na grzyby. Znalazł ogromnego egzotycznego gada
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić