Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sonia Stępień
|

Nowy trend w Indiach. Głodził kobrę przez tydzień

15
Podziel się

Mężczyzna w Indiach został skazany na podwójne dożywocie za zamordowanie swojej żony przy użyciu niekonwencjonalnej broni - wysoce jadowitej kobry. To już drugi taki przypadek w Indiach w tym miesiącu. Według sędziego zaczyna to wyglądać jak niepokojący trend.

Nowy trend w Indiach. Głodził kobrę przez tydzień
Mężczyzna wykorzystał kobrę, żeby zabić żonę (Getty Images)
bETWNxYR

Sooraj Kumar został skazany w środę za zamordowanie swojej żony. Według prokuratorów Kumar poślubił kobietę dla zysku finansowego, ale wkrótce uznał, że małżeństwo go nie zadowala i zaczął planować jej zabójstwo.

Zabił żonę jadowitym wężem

Jeśli by się z nią rozwiódł, musiałby pożegnać się z całym jej majątkiem - powiedział NBC News Hariram Shankar, zastępca nadinspektora policji w Kerali - Jeśli zabiłby ją za pomocą jawnego narzędzia zbrodni, bogactwo również musiałoby zostać zwrócone. Więc chciał się jej pozbyć w sposób, który przypominałoby wypadek - dodał.
bETWNxYT

Prokuratorzy powiedzieli na rozprawie, że po nieudanych próbach z udziałem żmii, Kumar zdobył jadowitą kobrę od zaklinacza węży. Głodził ją przez tydzień, aby uczynić ją bardziej agresywną i napuścił zwierzę na swoją żonę.

- Z sekcji zwłok węża dowiedzieliśmy się, że brzuch kobry jest pusty – powiedział Shankar. Wąż w swoim naturalnym środowisku żeruje codziennie, a posiłek jest trawiony przez siedem dni.

bETWNxYZ

Niezwykła była też wielkość ugryzień. Według Shankara szerokość przeciętnego ugryzienia kobry powinna wynosić około 1,8 do 2 centymetrów. Ślady ugryzień na żonie Kumara, Uthrze, rozciągały się aż na 2,8 centymetra, co skłoniło zespół dochodzeniowy do wyciągnięcia wniosku, że nie były one naturalne.

Niebezpieczny trend w Indiach

Jest to druga w tym miesiącu sprawa w Indiach dotycząca oskarżenia o morderstwo przy pomocy jadowitego węża. 6 października Sąd Najwyższy Indii odmówił zwolnienia za kaucją Krishna Kumara, jednego z trzech oskarżonych o zamordowanie kobiety z Radżastanu przez pozostawienie jadowitego węża w torbie przy jej łóżku.

To nowy trend, że ludzie przynoszą jadowite węże od zaklinaczy węży i ​​zabijają człowieka poprzez ich ukąszenie. To staje się teraz powszechne w Radżastanie - powiedział sędzia Surya Kant podczas przesłuchania w sprawie kaucji, według indyjskiego serwisu informacyjnego NDTV.
bETWNxZa
Zobacz także: Poszedł do lasu na grzyby. Znalazł ogromnego egzotycznego gada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETWNxZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Herpetolog
miesiąc temu
Skąd pomysł że kobra je codziennie i że tydzień bez żarcia to głodzenie? Codziennie to może taka zaraz po wykluciu, przez pierwsze dni. Częstotliwość pobierania pokarmu przez węże zależy przede wszystkim od wielkości. Dorosła kobra może jeść co 6-8 tygodni i tydzień to w żadnym razie nie jest głodzenie
brak słów
2 miesiące temu
Boszszsz... Co za denny poziom. Redaktorze... Wstyd!
Dziwne
2 miesiące temu
Jarek ma węża w kieszeni
bETWNxZv
Zbok
2 miesiące temu
Na jednej ze stronek w czeluściach internetów jest filmik jak koleś robi sobie dobrze wężem.może kobra po prostu chciała pozbyć się rywalki
Taka prawda
2 miesiące temu
Nie wiem skąd pani Sonia czerpie wiedzę, ale kobry mają bardzo wolną przemianę materii, dlatego mogą nie jeść przez wiele tygodni. Głodzenie kobry nie wpływa na jej agresję, dlatego nawet syta kobra ma jad groźny dla człowieka.
redaktoże
2 miesiące temu
podobno węże jedza raz na miesiac, podobno tam mieszka półtora miliarda ludzi, podobno pajace z wupe nie dostaja kasy jak czegoś głupiego nie napisza i tyle
Indie
2 miesiące temu
to stan umysłu.
Kieł
2 miesiące temu
A u nas opozycja tańczy, jak kgb zagra... Co kraj, to obyczaj.
zgon
2 miesiące temu
NATURALNE RÓWNIEŻ NIE BYŁY UGRYZIENA SZCZYPAWEK, ALE JEDNAK...
ccc
2 miesiące temu
Trend w Indiach? 2 przypadki to już trend?
sdf
2 miesiące temu
Przydała by się taka kobra na Nowogrodzkiej.
Micz bjukanon
2 miesiące temu
Gdyby taka kobra uwaliła moją starą to ten biedny wąż zdechłby w mig
kot
2 miesiące temu
Tam ludzi jest za dużo szkoda zwierząt.
bETWNxZn
Aaa
2 miesiące temu
Kobra jako gad nawet nie poczuje głodu przez tydzień.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić