Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

O krok od tragedii na pasach. Kierowcy winią pieszą

1291

W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym widać kierowcę wjeżdżającego z premedytacją w pieszą, przechodzącą przez jezdnię. Zatrważające jest nie tylko samo zdarzenie, ale też komentarze pod wideo. Wielu kierowców wini kobietę, która przechodziła przez drogę na pasach.

O krok od tragedii na pasach. Kierowcy winią pieszą
Niebezpieczne zdarzenie na pasach. Kobieta może mówić o ogromnym szczęściu (X, X)

Co widać na opublikowanym w sieci materiale wideo? Wchodząca na pasy kobieta została potrącona przez nadjeżdżającego z lewej strony mercedesa. Kierowca dużego SUV-a nie ustąpił pierwszeństwa na pasach, a uderzenie — mimo stosunkowo niskiej prędkości — było tak duże, że odrzuciło poszkodowaną na kilka metrów.

Chociaż bezsprzecznie wina należy do osoby, która kierowała autem, w sieci pojawiają się komentarze o "wtargnięciu pieszej na pasy". Niektórzy komentujący widzą winę w kobiecie, która korzystała z "zebry" zgodnie z obowiązującymi przepisami..

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potrącenie pieszej na pasach i ucieczka 🤯
"Wbiegła" na przejście. Znacznie przyspieszyła przed wejściem na przejście do tego wchodziła na nie gdy samochód już na nim był - pisze jeden z użytkowników serwisu X. Takich komentarzy jest więcej.

Kierowcy w Polsce nie znają przepisów?

Sprawę dosadnie skomentował Łukasz Zboralski, redaktor naczelny serwisu brd24.pl. Dziennikarz i specjalista od bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomniał, że w Polsce obowiązują nowe przepisy, według których pieszy ma "bezwzględne pierwszeństwo na pasach.

Nie do wiary! Polscy kierowcy w sieci uważają, że ta uderzona na pasach piesza ponosi winę. Przez dwa lata nie zrozumieli nowego prawa? - napisał Zboralski w serwisie X.

Dodajmy, że wideo ze zdarzenia pojawiło się w mediach społecznościowych wczoraj (24.05). Nie są znane jego szczegółowe okoliczności. Z nagrania nie wynika kiedy i gdzie doszło do zdarzenia. Serwis brd24.pl podaje, że kierowcą dużego SUV-a marki mercedes była kobieta. Wiadomo też, że nikomu nic się nie stało.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić