Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

O włos od wypadku w Krakowie, autobus był blisko

63

W Krakowie jeden z kierowców zarejestrował bardzo groźnie wyglądające zdarzenie na drodze. Kobieta, która przechodziła przez pasy, wyjrzała zza zasłaniający drugą część drogi autobus. I mimo że z drugiej strony nadjeżdżał drugi zbiorkom wybiegła wprost pod jego koła.

O włos od wypadku w Krakowie, autobus był blisko
O włos od wypadku w Krakowie, autobus był blisko (YouTube)

Według danych Komendy Głównej Policji w 2023 roku doszło do 20 936 wypadków drogowych, w których zginęło 1 893 osoby. Oznacza to, że w Polsce codziennie na drogach ginie 5 osób.

4 943 z tych wypadków to te z udziałem osób pieszych. 457 osób zginęło, przechodząc przez jezdnię. W Krakowie jeden z kierowców o mały włos nie nagrałby kolejnej tragedii.

Kraków, skrzyżowanie ul. Półłanki i ul. Rącznej. Na drodze, w jednym czasie i miejscu spotkały się dwie nierozgarnięte osoby: kierowca autobusu miejskiego i młode dziewczę. Tym razem oboje oszukali przeznaczenie. Czy uda im się kolejnym razem? - czytamy w opisie filmu na kanale Stop Cham.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie w drodze na Karaiby. Moskwa gra na nosie USA

Na udostępnionym materiale wideo widać, jak kobieta, która przechodzi przez pasy za autobusem, wygląda przezornie czy coś nie nadjeżdża z przeciwka. Do tego momentu jej zachowanie jest rozważne.

Jednak widząc, że z drugiej strony jedzie autobus miejski, kobieta... przyśpiesza. Zamiast zatrzymać się wchodzi bezpośrednio przed maskę. Kierowca nie ma żadnych szans zatrzymać w tym momencie pojazd.

Internauci, którzy komentują ten filmik podzielili się na trzy grupy. Jedni krytykują umiejscowienie przystanku.

Lokalizację przystanku wybrała chyba maszyna losująca" - napisał jeden z internautów. Wtóruje mu kolejny pisząc, że: "Za ewentualne potrącenie powinien odpowiadać krawaciarz który zatwierdził budowę przystanku centymetr za pasami".

Drudzy zwracają uwagę na nierozważną jazdę kierowcy. Wjeżdża on na pasy widząc, że po drugiej stronie ulicy stoi drugi autobus, który "zasłania" połowę jezdni. Ze zbiorkomu wychodzą pasażerowie. Ktoś będzie zaraz wchodził na pasy.

Kierowca autobusu chyba zapomniał o obowiązku zachowania ostrożności przy przejściu dla pieszych. W dodatku widzi, że po przeciwnej stronie ludzie wsiadają/wysiadają z autobusu. Jak dla mnie to totalny brak rozwagi - pisze jeden z komentujących.

Są też tacy, którzy zwracają uwagę na brak rozwagi kobiety, która igra z losem, sprawdzając, czy nic nie jedzie. A następnie wchodząc "przed maskę", nadjeżdżającego autobusu.

Nie ma to jak patrzeć czy coś nie jedzie, ale zignorować to co się widzi i iść dalej - podsumował jeden z komentujących materiał wideo na Youtubie.

Tym razem do tragedii nie doszło. Kobiecie udało się przyśpieszyć i szybko przejść na drugą stronę ulicy. Sekundę później autobus przejeżdża przez pasy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić