Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Obrzydliwe znalezisko pod siedzeniem w PKP. Ministerstwo reaguje

173
Podziel się:

PKP Intercity zapowiada kontrolę całego swojego taboru pod kątem obecności insektów. Jest to reakcja na interpelację posłów, którzy nie mogli uwierzyć w to, że na tory wyjechał skład z pluskwami między siedzeniami. Wówczas doszło do pogryzienia pasażerów w pociągu relacji Poznań — Gdańsk.

Obrzydliwe znalezisko pod siedzeniem w PKP. Ministerstwo reaguje
Pluskwy w pociągu PKP Intercity (Wikimedia Commons, Facebook)

Pod koniec listopada opisywaliśmy historię pasażerki pociągu PKP Intercity, którym ta podróżowała z Poznania. Dziewczyna 21 listopada razem ze swoim chłopakiem jechała do Gdańska, ale w trakcie podróży zobaczyła pod swoim siedzeniem coś szokującego.

Dziesiątki pluskiew pod siedzeniem

W trakcie podróży na siedzenia zaczęły wychodzić małe, owalne, czerwono-brązowe owady. Przerażona dziewczyna chwyciła za telefon i nagrała dziesiątki pluskiew obok swojego miejsca.

Jak opisała pasażerka "Gazecie Wyborczej", jej chłopak został pogryziony przez te nieprzyjemne owady. Zszokowana dziewczyna uciekła z przedziału i poszła zgłosić zdarzenie obsłudze pociągu. Konduktorka zapytała tylko, czy dziewczyna ma tego robaka ze sobą i poleciła "porządnie się otrzepać przed wejściem do domu".

Zareagowali posłowie

Spółka PKP Intercity zareagowała na nagranie dziewczyny tego samego dnia. Na Twitterze przyznała, że sprawa jest przewoźnikowi znana i przeprosiła za sytuację. "Wagon został wysłany do czyszczenia i dezynfekcji" - czytamy na oficjalnym koncie PKP Intercity.

Sprawa odbiła się jednak szerokim echem nie tylko w mediach społecznościowych. Po doniesieniach medialnych pluskwami w pociągu PKP Intercity zainteresowali się również posłowie, którzy postanowili zwrócić się do Ministerstwa Infrastruktury.

"Sytuacja wydaje się być nieprawdopodobna"

Jak donosi "Polsat News", wspólną interpelację do szefa tego resortu Andrzeja Adamczyka wystosowali politycy różnych opcji Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Marcelina Zawisza i Paulina Matysiak z Lewicy, Cezary Grabarczyk i Franciszek Sterczewski z  Koalicji Obywatelskiej Hanna Gill-Piątek z Polski 2050, Dobromir Sośnierz z Konfederacji oraz Paweł Szramka z PSL.

W dokumencie posłowie stwierdzili, że "sytuacja opisana przez podróżną wydaje się być nieprawdopodobna". W ich ocenie "skład nieprzygotowany do jazdy nigdy nie powinien był wyjechać na tory".

PKP zapowiada kompleksowy przegląd taboru

Na interpelacje posłów zareagował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Potwierdził, że PKP Intercity stwierdziło "uchybienia". Przekonuje jednak, że winna temu jest zewnętrzna firma zajmująca się sprzątaniem wagonów.

Przewoźnik przyznaje, że podczas czyszczenia foteli i przestrzeni między nimi w tamtym pociągu, nie użyto odkurzacza. Wiceminister zapewnia, że przypadki pojawiania się owadów w pociągach PKP Intercity mają "charakter incydentalny". O sytuacji dowiedział się też sanepid.

PKP Intercity zapewniło też ministerstwo, że przeprowadzi "kompleksowy przegląd" całego taboru, pod kątem obecności jakichkolwiek insektów. W szczególności służby sprzątające zwrócą uwagę na miejsca między siedzeniami, łączeń foteli, zagłówków, podłokietników oraz "innych przestrzeni podatnych na gromadzenie się zanieczyszczeń". 

Zobacz także: Gang okradający pasażerów pociągów rozbity. Nagranie z akcji CBŚP i policji w Wielkopolsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
3333
5 miesięcy temu
Ma ta pasażerka szczęście że nie urodziła się wcześniej kiedy cała Euroazja była zapluskwiona. W miastach i na wsiach trudno było znaleźć dom niezapluskwiony. Pluskwy, podobnie jak karaluchy. roznoszą pasażerowie nie kolejarze. Pluskwy siedzą w szczelinach i wychodzą kiedy pojawi się okazja do posilenia się krwią żywych stworzeń. Nic dziwnego że pokazały się kiedy pasażerka weszła do przedziału. Pluskwa boleśnie gryzie i rozgnieciona okropnie śmierdzi.
Jarek
5 miesięcy temu
oczywiście prezes pkp z nadania?
M. Kamiński
5 miesięcy temu
Czemu tu się dziwić ? To jest nasz krajowy "Pegasus" !!!
zas
5 miesięcy temu
aha i zapomniałem dodać że to wina TUSKA
zas
5 miesięcy temu
te pluskwy gryzą nie tylko pasażerów ale i obsługę pociągów - kierowników i konduktorów. Córka (konduktorka w PKP Intercity przyniosła do domu i trzeba było zawołać fachowca który zrobił fumigację (300 zł). Konieczny był zakup parownicy do ubrań (150 zł)oraz kolejna fumigacja (300). A PKP umywa ręce i cicho sza żeby prezesa nie denerwować, może teraz zrobią z tym porządek a jak nie to trzeba ludzi odpowiedzialnych za taki stan na bruk i obciążyć kosztami za wydatki poszkodowanych
pato
5 miesięcy temu
To fakt, chyba trzeba będzie przesiąść się do wagonów towarowych, zimniej, ale bez obrzydlistwa.Brud, brud, brud. Tylko ceny coraz wyższe.
ATEISTA
5 miesięcy temu
A mnie interesuje tylko to czy pluskwy miały bilety na przejazd?
JaZHajnówki
5 miesięcy temu
To jest nowy Ład paniusiu kachana - w wagonach towarowych pluskiew niema a w osobowych są.
Wina
5 miesięcy temu
pasażerów - to oni dostarczyli PLUSZkvy do wagonów.
PLUSZkva
5 miesięcy temu
to tylko początek tego, co skrywa PKP.
Ja2
5 miesięcy temu
Odkurzaczem wszystkich insektów się nie pozbędziesz. Sanepid powinien nałożyć karę na PKP intercity.
Wuj
5 miesięcy temu
Przede wszystkim służby sprzątające muszą mieć więcej czasu żeby to zrobić
Janusz
5 miesięcy temu
bejzbola już mam na sukienkowego
Janusz
5 miesięcy temu
nowe ministerstwo innowacji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić