o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Odebrali rodzicom dzieci, bo były otyłe. "Smutny przypadek"

3
Podziel się

Rodzicom z Wielkiej Brytanii odebrano dwójkę dzieci. Sąd uznał, że nie pomagali nastolatkom w walce z nadwagą i nie dbali o ich stan zdrowia. Dzieci umieszczono w rodzinie zastępczej.

Odebrali rodzicom dzieci, bo były otyłe. "Smutny przypadek"
Dzieci zostały odebrane rodzicom, bo były zbyt otyłe (Getty Images)
bDYmLwRh

Pracownicy opieki społecznej byli zaniepokojeni tym, że dwójka nastolatków z hrabstwa West Sussex była zbyt otyła, a ich rodzice nic z tym nie robili. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Lokalne władze opłaciły rodzinie karnety na siłowni, dostarczyły im opaski monitorujące kondycję i ustaliły dietę. Jednak dzieci nie stosowały się do zaleceń, dlatego po kilku miesiącach ich waga nie zmalała. Matka tłumaczyła, że dzieci nie mogły chodzić na siłownię z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

bDYmLwRj

Jak podaje "The Guardian", sąd podjął decyzję o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej. Uznał bowiem, że rodzice dzieci nie rozumieli powagi obaw zgłaszanych przez pracowników opieki społecznej i nie wyznaczyli dzieciom granic ani nie promowali zdrowego odżywiania i ruchu.

Sędzia Gillan Ellis powiedziała, że ​​dzieci potrzebują szansy "nauczenia się sposobu na zdrowsze życie". W wyroku zwróciła też uwagę na obawy dotyczące złych warunków panujących w rodzinnym domu i braku wskazówek dotyczących higieny osobistej.

bDYmLwRp
Wszyscy zgadzają się, że jest to bardzo smutny i niezwykły przypadek kochającej się rodziny, w której rodzice zaspokajają wiele podstawowych potrzeb dzieci, ale władze lokalne obawiają się, że rodzice nie zaspokajają potrzeb zdrowotnych dzieci, które mają znaczną nadwagę, a rodzice wykazali niezdolność do pomocy dzieciom w radzeniu sobie z tą chorobą - przekazała sędzia w swoim orzeczeniu.

Zobacz także: Dlaczego COVID-19 jest groźny w połączeniu z otyłością? Dr Fiałek odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYmLwRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Dziwne bo
2 miesiące temu
70% dzieci w UK trzeba odebrać rodzicom ;)
biedny
2 miesiące temu
coraz więcej polaków z nadwagą ,dobrobyt, a narzekają,,,,
R4L
2 miesiące temu
Sory ale jak matka daje 10-12 latkowi golonke z frytkami i na deser polowe blachy ciasta to ma niezłe z garem.
bDYmLwRL
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić