Odkrycie w domu w Opocznie. Dokonano go w piwnicy 49-latka

128

49-latek z Opoczna (woj. łódzkie) próbował uniknąć kary pozbawienia wolności. Przygotował sobie specjalną skrytkę w piwnicy, gdzie poza samym poszukiwanym funkcjonariusze znaleźli jeszcze inną "niespodziankę".

Odkrycie w domu w Opocznie. Dokonano go w piwnicy 49-latka
Skrytka w piwnicy, gdzie chciał się ukryć poszukiwany. (Policja)

49-latek z Opoczna został skazany na karę pozbawienia wolności za szereg przestępstw. Policja wymienia m.in. wyłudzenia odszkodowań, kradzieże, przestępstwa akcyzowe. Obracał nielegalnym tytoniem i alkoholem. Przestępstwa stały się jego jedynym źródłem dochodu. Jak wynika z relacji policji, nigdy nie podjął się innej pracy.

W końcu został skazany na karę pozbawienia wolności, lecz nie stawił się w areszcie śledczym na czas. Do miejsca zamieszkania mężczyzny przyjechali funkcjonariusze, jednak domownicy zapewniali o tym, że 49-latka nie ma w domu. Policja jednak wiedziała, z kim ma do czynienia. Zabawa w chowanego to jedno z ulubionych zajęć skazanego.

Regularnie remontował swój dom i wymyślał co raz to nowe schowki, w których nie tylko przechowywał nielegalne papierosy, alkohol ale także sam próbował ukryć się przed policjantami. Najczęściej były to dodatkowe pomieszczenia ukryte za zakamuflowanymi drzwiami, czy jak w ostatnim przypadku otwór wykuty z piwnicy ukryty za ruchomymi półkami. W ukryciu się mężczyzny przed policjantami pomagali mu członkowie rodziny - podaje policja.

Kryminalni skrupulatnie sprawdzali każdy kąt domu. W końcu dotarli do piwnicy. Okazało się, że za półkami znajduje się szpara o wysokości mniej więcej 150 cm. Tam znajdował się 49-latek i stos nielegalnym papierosów. Został odprowadzony do więzienia, gdzie odbędzie swoją karę.

Zobacz także: Sprzedaż świeżego karpia. Fundacja pokazuje, co dzieje się na targach
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić