aktualizacja 

Odkrycie w lesie. "Jak to możliwe, że nikt do tej pory ich nie znalazł?"

36

Nadleśnictwo Choczewo, należące do Lasów Państwowych, podzieliło się ciekawymi zdjęciami na swoim profilu na Facebooku. Na fotografiach widać patrol saperski i niebezpieczne znalezisko z lasu. Co tam się stało? Będziecie zdzwieni.

Odkrycie w lesie. "Jak to możliwe, że nikt do tej pory ich nie znalazł?"
Znaleźli to w lesie. Potrzebni byli saperzy (Facebook, Nadleśnictwo Choczewo)

Nadleśnictwo Choczewo prowadzi własny profil na Facebooku. Placówkę obserwuje tutaj już 5,7 tysięcy internautów. Liczba ta wciąż rośnie. Jednostka leży na terenie województwa pomorskiego.

Leśniczy znalazł pocisk z czasów II wojny światowej

We czwartek, 29 czerwca bieżącego roku, jednostka podzieliła się fotografiami, na których widać akcję saperów.

Od zakończenia II wojny światowej w Europie minęło już ponad 78 lat. Mimo to, od czasu do czasu, nasze leśne zakamarki przypominają nam o tych wydarzeniach - napisali w poście na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odkrycie mieszkańców Rozalina. Arsenał broni z okresu II wojny światowej

Następnie wyjaśnili, że jeden z leśniczych odkrył pociski artyleryjskie kaliber: 76mm. Takie właśnie wykorzystywano w radzieckich armatach polowych.

Dlaczego zostały porzucone w lesie? Kto i po co je tam zostawił? Jak to możliwe, że nikt do tej pory ich nie znalazł? Pytań może być wiele, jednak odpowiedzi nie ma żadnych - kontynuowali.

Interwencję podjął patrol saperski nr 6 z Lęborskiego batalionu zmechanizowanego. Wszystko przebiegło bez komplikacji. Pocisk wywieziono na poligon.

Mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwych profesjonalistów w swoim fachu. Co prawda, dzień sapera był ponad 2 miesiące temu (16.04), ale mimo to życzymy im satysfakcji z wykonywanej pracy oraz inspiracji do najlepszego wykonywania zadań służbowych - napisali leśnicy.

Pracownicy Nadleśnictwa ostrzegli też internautów. "Znajdując takie przedmioty, pamiętajcie, że są one bardzo niebezpieczne. Nie należy ich podnosić, ani w żaden sposób ingerować w ich położenie i otoczenie!!!" - podsumowali.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić