Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Odmrażanie gospodarki. Zmiany od 6 czerwca. Co trzeba wiedzieć?

4
Podziel się:

Rozpoczął się kolejny etap odmrażania gospodarki. Co się zmienia od 6 czerwca? Co zostało ponownie otwarte i jakie zasady obowiązują? Zmiany dotyczą przede wszystkim branży fitness, basenów i saun.

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Od 6 czerwca można m.in. pójść na basen
Kolejny etap odmrażania gospodarki. Od 6 czerwca można m.in. pójść na basen (Pixabay)

Odmrażanie gospodarki od 6 czerwca

Wracają siłownie, kluby fitness, salony masażu, solaria, sauny, baseny, salony tatuażu itd. Nic jednak nie będzie wyglądało tak, jak przed pandemią koronawirusa. Wszędzie obowiązują restrykcje sanitarne, których przestrzeganie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19.

Limit wejść do obiektów sportowych

Każdy z obiektów sportowych, tj. baseny, siłownie czy kluby fitness, musi podać informację, ile osób jednocześnie może przebywać na jego terenie. Wszystko uzależnione jest oczywiście od powierzchni.

W obiektach sportowych poszczególni ćwiczący powinni mieć zagwarantowane 10 m2. Również urządzenia na siłowniach i w klubach fitness powinny być ustawione tak, by odległości między nimi wynosiły przynajmniej 1,5 m. Ma to pomóc w utrzymaniu odpowiedniego dystansu społecznego.

Z kolei na basenach liczba osób, jakie będą przebywać jednocześnie na terenie obiektu, nie może przekroczyć 50 proc. maksymalnego obłożenia. nie może to być jednak więcej niż 150 osób. Z sauny natomiast może korzystać maksymalnie 2 osoby jednocześnie. Co ważne, temperatura w saunie powinna być większa niż 60 stopni Celsjusza.

Odmrażanie gospodarki. Teatry, kina, parki rozrywki, wesela

Od 6 czerwca otwarte mogą zostać też teatry i kina. Maksymalna liczba osób nie może jednak przekroczyć połowy miejsc. Limity wejść obowiązują też w parkach rozrywki, gdzie wejściówki należy wcześniej zarezerwować.

W weselach natomiast wziąć udział może maksymalnie 150 osób. Względem standardowego usadzenia przy stole liczba osób powinna być pomniejszona o 20 proc. Poza tym jeden kelner nie może obsługiwać więcej niż 15 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Poyebauo_Pis
2 lata temu
A co z przychodniami? Nie mogę kupić sobie leków, to sobie na basen pójdę?!
Prywatny
2 lata temu
Na weselu 10 kelnerów haha
Fakty
2 lata temu
Tylko 150 osób na basenie który może pomieścić 3000 osób? Z punktu widzenia ekonomicznego całkowicie nie opłacalne dla właściciela takiego obiektu.
Tim
2 lata temu
2000 chorych zamykamy lasy 8000 chorych otwieramy lasy to przez lasy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić