o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Gorzów Wielkopolski. Poszukiwany podpalacz. Wysoka nagroda

48
Podziel się

Wciąż nie odnaleziono sprawcy podpalenia, które miało miejsce w województwie lubuskim. Mimo że do dokonania przestępstwa doszło w maju bieżącego roku, sprawca nadal pozostaje nieuchwytny. Osoba, która przyczyni się do jego ujęcia, zgarnie nagrodę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Gorzów Wielkopolski. Poszukiwany podpalacz. Wysoka nagroda
Podpalacz z Gorzowa Wielkopolskiego wciąż pozostaje na wolności (YouTube)
bDgBbZbF

Jak informuje portal "Gorzowianin", do zdarzenia doszło 24 maja. Krótko po godzinie czwartej rano, nieznany sprawca podszedł do lawety zaparkowanej przy ulicy Bohaterów Westerplatte i podpalił ją. Podłożył ogień na tyle umiejętnie, że Volkswagen Crafter doszczętnie spłonął.

Podpalacz lawety z Gorzowa Wielkopolskiego. Nagroda za pomoc w śledztwie

Nim podłożono ogień, nieznany sprawca poprzebijał opony za każdym razem, gdy kierowca parkował lawetę w pobliżu garażów przy ulicy Bohaterów Westerplatte. W chwili dokonania przestępstwa podpalacz miał na sobie strój moro, a jego twarz zasłaniała maska.

bDgBbZbH

Poszukiwany podpalacz z Gorzowa Wielkopolskiego. 20 tys. zł dla osoby, która rozpozna podpalacza.

Moment podpalenia został zarejestrowany przy pomocy fotopułapki, a film opublikowano m.in. na kanale YouTube "AutemSzanujeZasady". Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, potwierdził, że śledztwo nadal trwa, jednak policja na razie woli nie ujawniać szczegółów postępowania.

Postępowanie nadal jest prowadzone, ale na ten moment nie informujemy o szczegółach sprawy – cytuje rzecznika KMP w Gorzowie "Gorzowianin".
bDgBbZbN

Nagranie, na którym uchwycono moment podpalenia, ujawnił opinii publicznej Marcin Chwalisz, właściciel pomocy drogowej Fix-Car. Z własnych środków ufundował nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych dla osoby, która udzieli policji informacji na temat tożsamości lub miejsca pobytu podpalacza lawety.

Mam nadzieję, że ktoś rozpozna tę osobę po rysach twarzy, sposobie uczesania, po chodzie, po ruchach, gestach czy też po ubiorze. Ktoś powie, przecież ja go znam. To jest mój sąsiad, kolega, wujek czy znajomy. Zapewniam oczywiście całkowitą anonimowość osobie zgłaszającej. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę z nagrania proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 513 900 523 – apeluje do opinii publicznej Marcin Chwalisz.

Emeryt-podpalacz. Myślał, że nikt go nie widzi. Wszystko nagrała kamera

bDgBbZci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Klient
2 tyg. temu
Zgadzam się na obostrzenia, zamknięte szpitale i przychodnie ale jednocześnie odmawiam płacenia na ZUS gdyż nie godzę się płacić za usługi, które nigdy nie zostaną wykonane. Niech to się toczy w ten sposób a życie samo pokaże ile warta jest ta panika i grożenie katarem-straszakiem.
Borat
2 tyg. temu
"W chwili dokonania przestępstwa podpalacz miał na sobie strój moro, a jego twarz zasłaniała maska." Przykładny obywatel :)
Enty
2 tyg. temu
Pół roku po podpaleniu... 2- 3 dni albo tydzien to ludzie by skojarzyli ze go widzieli. To jest celowe dzialanie policji bo kto pamięta kogo widxial pol roku temu...
bDgBbZcj
tttt
2 tyg. temu
to jest sąsiad, zazdrosny kochanek jakiś motyw musi być, ubiór również wiele mówi o danej osobie , sposób poruszania również o dużej swobodzie , ktoś komuś zalazł za skórę i stąd te waśnie należy poszukać kogoś wokół siebie nie sądzę aby przypadkowej osobie przyszła do głowy taka głupota
bike
2 tyg. temu
Za taką kasę nikt się nie przyzna, że rozpoznaje sprawcę. Musiałby wyjechać z Polski , przyjąć inną tożsamość i być po ciągłą ochroną . Ponieważ przestępca by znał i tak jego nazwisko z akt sprawy, Taka jest ochrona świadka w tym systemie. To tak jakby popełnić samobójstwo i strzelić sobie między occzy
Najnowsze komentarze (48)
Koza
2 tyg. temu
To Rafał i jego Nowy ruch🥴
senior
2 tyg. temu
..to ktos z PiSu...nie inaczej!
Lopez
2 tyg. temu
Stasiek od Stochmola na bank
Witek
2 tyg. temu
Pewnie sprzedał mu auto z cofniętym licznikiem 200-300 tysi co jest standardem
Witek
2 tyg. temu
Pewnie sprzedał mu auto z cofniętym licznikiem 200-300 tysi co jest standardem
jaa
2 tyg. temu
przecież to żołnierz sił amerykańskich stacjonujących w Polszy
jaś
2 tyg. temu
Był w masce,podejrzany jest każdy
lexus
2 tyg. temu
tylko somniad z bloku mógł to zrobić ale policja zbyt zajęta by zrobić obserwacje czy popytać somsiadów. wiek conajmniej 35-50 lat widać jak się porusza, wzrost można wyliczyć na wysokości kabiny, wagę typa też. ale policja zbyta zajęta bo trzeba robić zamowienia od polityków
bDgBbZcb
OLO
2 tyg. temu
Błagam pierwszy lepszy lajki z dostępem do internetu jest wstanie wytypować sprawce w 10 minut... Kolega z filmu mam moro polskiej armii, maskę paintballową na twarzy firmy v-force.. teraz trzeba poszukać w google zdjęć z gier paintballowych w tamtym regionie, po wzroście i wadze wytypować potencjalnych sparować których jest nie wielu dotrzeć do autora zdjęcia i mamy sukces.. trzeba tylko chcieć
obywatel
2 tyg. temu
policja potrafi ścigać LGBT i za batoniki albo za brak maseczki a to ich przerasta
Ala
2 tyg. temu
Konkurencja
gosc
2 tyg. temu
ciekawy jestem na ile miał autocasco?,bo jak mi za pierwszym razem przebili by opony to szukał bym parkingu strzeżonego w okolicy.
bardzoprzykro
2 tyg. temu
Wygląda jakby wiedział że jest nagrywany....
Ghjg
2 tyg. temu
Przecież to prezes Jarek K.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić