aktualizacja 

Osiedle młodych. Kobieta w ciąży biegała po ulicy. Prosiła o pomoc

42

Mundurowi zatrzymali 38-letniego agresora. Mężczyzna zaatakował i pobił swoją partnerkę, która była w ciąży. Kobieta trafiła do szpitala. 38-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Osiedle młodych. Kobieta w ciąży biegała po ulicy. Prosiła o pomoc
Kobieta w ciąży biegała po ulicy. Prosiła o pomoc (Policja)

Kilka dni temu, dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do pobicia kobiety, która ratowała się, uciekając z domu przez okno. Na miejscu natychmiast zjawili się policjanci.

Ustalili, że około godz. 8 rano, młody mężczyzna zauważył jak z pobliskiego osiedla wybiega przestraszona kobieta. 39-latka miała obrażenia na ciele i prosiła o pomoc mówiąc, że została pobita przez swojego partnera. Udało jej się uciec z domu przez okno na parterze budynku - przekazała podkom. Joanna Wielocha.

Zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce, podjął decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Joanna Scheuring-Wielgus
Kiedy tylko pokrzywdzona trafiła pod fachową opiekę, mundurowi skierowali swoje kroki do mieszkania, w którym doszło do zdarzenia. Tam zatrzymali 38- letniego agresora - poinformowała policjantka.

W lokalu śledczy wykonali także czynności z udziałem technika kryminalistyki i zabezpieczyli ślady. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej jednostce.

Zarzuty po pobiciu ciężarnej kobiety

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Wkrótce prokurator przedstawił 38-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją partnerką oraz spowodowania u niej lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania - przekazała podkom. Joanna Wielocha.

Nowodworski sąd poparł wniosek. W związku z czym 38-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić