Czarnek straszy swoją następczynią: Potężne zagrożenie dla dzieci

384

Barbara Nowacka znalazła się na liście ministrów rządu Donalda Tuska i ma objąć resort edukacji. Przemysław Czarnek jest do tego pomysłu sceptycznie nastawiony. W rozmowie z portalem wPolityce.pl powiedział, że "sama jej osoba w ministerstwie edukacji jest potężnym zagrożeniem dla polskich dzieci i dla ich rodziców."

Czarnek straszy swoją następczynią: Potężne zagrożenie dla dzieci
Przemysław Czarnek (PAP, Tomasz Gzell)

W listopadzie prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Premier w poniedziałek 11 grudnia wygłosi w Sejmie exposé z wnioskiem o udzielenie rządowi wotum zaufania. Jeśli go nie uzyska, inicjatywę w sprawie wyboru premiera i rządu przejmie Sejm.

Czarnek krytykuje decyzje Donalda Tuska

Nowym premierem ma zostać Donald Tusk. Nieoficjalnie mówi się już o pełnym składzie nowego rządu. Ma się w nim znaleźć dziewięć kobiet. Jedną z nowych szefowych resortów ma być Barbara Nowacka, która przejmie stery w Ministerstwie Edukacji.

Przemysław Czarnek jest oczywiście sceptycznie nastawiony do swojej następczyni. Zastrzegł, że nie ocenia ministrów przed rozpoczęciem ich pracy, a potem stwierdził, że jego zdaniem polskie szkolnictwo czekają ciężkie czasy, a nowa minister jest "zagrożeniem ideologicznym" dla dzieci - cokolwiek miało to znaczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Daniel Obajtek dotrzyma słowa? "Powiedział, że honor mu nie pozwoli"
Jest potężnym zagrożeniem dla polskich dzieci i dla ich rodziców - zagrożeniem ideologicznym. Jeśli tak się stanie, będziemy musieli jako rodzice, jako dziadkowie, naprawdę włożyć wiele wysiłku wychowawczego i determinacji, by przed tym zagrożeniem nasze dzieci i wnuki obronić - powiedział Czarnek.

Polityk PiS dziwi się, że jego następcy wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zamierzają na razie likwidować kuratoriów oświaty. Prognozuje, że rząd Donalda Tuska zamierza wrócić do "pedagogiki wstydu", nie zdradził jednak, jak ma to w praktyce wyglądać. Czarnek oskarżył też Donalda Tuska o obsesję na swoim punkcie.

Ci rewolucjoniści, którzy rządzili w latach 2007-2015, dziś ponownie dochodzą do władzy i będą jeszcze bardziej rewolucyjni - alarmuje ustępujący minister.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić