Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Ostrzelali Odessę. Ukrainka się nie przejęła. Nagranie poszło w świat

Ukraina jest codziennie atakowana przez rosyjskie rakiety. Nie inaczej było w ostatnich dniach w Odessie. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie. W czasie wybuchu Ukrainki ćwiczyły aerobik i nie przerwały go, mimo dalszego ataku i realnego zagrożenia.

Ostrzelali Odessę. Ukrainka się nie przejęła. Nagranie poszło w świat
Ukrainka ćwiczy aerobik. W tle dym po rosyjskich atakach. (X)

Wojna w Ukrainie trwa od ponad dwóch lat. Rosja wciąż kontynuuje ataki. Ukraińcy z zachodnich terenów niejako przyzwyczaili się do ostrzałów i wybuchów w kraju. Tam kontynuują normalne życie. W ostatnich dniach polski influencer Patryk Suracki wybrał się do Lwowa. Jak mówił, gdyby nie wiedział, że ten kraj toczy wojnę, nigdy by nie pomyślał, że dzieje się tam coś złego.

Zupełnie inaczej jest we wschodnich i południowych rejonach kraju, gdzie ostrzał miast trwa niemal codziennie. We wtorek Rosjanie bombardowali po raz kolejny Odessę. Tym razem bojownicy Kremla uderzyli w halę o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych. Pożar gasiło 90 strażaków, akcję prowadzono mimo ryzyka ponownego ostrzału. Rosyjskie media miały oznajmić, że uderzono w halę, w której znajdowała się zachodnia amunicja.

Rannych zostało trzech mężczyzn w wieku 19, 50 i 58 lat – pisał Biełsat, powołując się na informacje Ołeha Kipera, naczelnika Odeskiej Obwodowej Administracji Wojskowej. Kolejnym 46 osobom pomocy udzielili psycholodzy i policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Morawiecki kandydatem PiS na prezydenta? "W II turze faworytem nie będzie"

Ostrzał Odessy. Nie schowały się do schronów

Tymczasem nagranie z reakcji Ukrainek na rosyjski ostrzał trafiło do mediów społecznościowych. Wszystko działo się 24 czerwca w Odessie, gdzie Rosjanie prowadzili zmasowane ataki. Grupa kilkunastu kobiet ćwiczyła aerobik na dachu jednego z wieżowców. Jedna z influencerek nagrała kilkanaście sekund treningu. W tle widać unoszący się dym. Panie wydają się nie przejmować zagrożeniem.

Kobieta film opisała znaczącym podpisem: - Myślą, że mogą nas zabić, ale nie wiedzą, co oznacza bycie Ukraińcem.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić