aktualizacja 

Wideo z Tatr. Spotkali niedźwiedzia. Zobaczcie, jak się zachowali

186

Patrząc na ten filmik, łatwo odnieść mylne wrażenie, że spotkanie z niedźwiedziem na górskim szlaku to bułka z masłem. Para turystów stając oko w oko z niedźwiedzicą i jej młodymi, zachowała zimną krew. Wideo zachwyciło internautów.

Wideo z Tatr. Spotkali niedźwiedzia. Zobaczcie, jak się zachowali
Niezwykłe spotkanie w Tatrach (Facebook)

O spotkanie z niedźwiedziem na górskim szlaku nietrudno o tej porze roku. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie turysty ze słowackich Tatr, na którym widzimy, jak sporych rozmiarów niedźwiedź siedzi na drodze i bacznie przygląda się podróżującemu autem mężczyźnie.

Innym razem młody osobnik nic nie robił sobie z samochodu jadącego niemalże równolegle z nim. Takie nagrania, choć łatwo mogą uśpić czujność, nie powinny być brane za wzór, szczególnie gdy przyjdzie nam zetknąć się na szlaku z samicą i jej młodymi.

Przekonała się o tym para w trakcie spaceru, w poniedziałek 23 czerwca, gdy dosłownie kilka metrów za nimi z krzaków wyłoniła się matka z młodymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedzie polują na renifery. Normalne zachowanie czy efekt ocieplania klimatu?

Reakcja ludzi zasługuje na uznanie, a filmik z niecodziennego spotkania zdobył już rozgłos w sieci.

Nikt nie podchodził do niedźwiedzicy z młodymi, a one wkrótce odeszły w swoją stronę. Brawa dla turystów za odpowiedzialne zachowanie! - zachwycają się przewodnicy z Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, którzy opublikowali nagranie.

A internauci chwalą zachowanie turystów, którzy bez paniki, spokojnym krokiem, nie drażniąc niedźwiedzicy i jej młodych, oddalili się w swoim kierunku, co pozwoliło zachować spokój zwierzęciu.

"Byłam tego naocznym świadkiem, wrażenie niesamowite i już nie chciałabym takiego spotkania powtórzyć" - czytamy w komentarzach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić