aktualizacja 

Oto rezerwiści Putina. Sami spójrzcie. To mówi samo za siebie

Cały świat z niepokojem obserwuje wydarzenia, jakie rozgrywają się na terenie Federacji Rosyjskiej. Od czasu kiedy Władimir Putin ogłosił "częściową" mobilizację rezerwistów, Rosjan ogarnęła panika. Wielu z nich, wcielonych do armii siłą, nie stroni od alkoholu.

Oto rezerwiści Putina. Sami spójrzcie. To mówi samo za siebie
Z całej Rosji napływają nagrania, na których świeżo wcieleni do wojska mężczyźni znajdują się pod znacznym wpływem alkoholu (Twitter, @antiputler_news)

Władimir Putin chętnie wykorzystuje aparat przymusu, aby zwiększyć liczbę żołnierzy w swojej armii. Doszło do tego, że mężczyźni w wieku, w którym mogą zasilić szeregi walczących w Ukrainie, nie mają możliwości wylotu z kraju, a często nawet – opuszczenia własnego obwodu.

Mobilizacja rezerwistów w Rosji. Nowi żołnierze piją na umór

Armii mogą uniknąć tylko ci żołnierze, którzy posiadają wystarczające koneksje czy dość pieniędzy, aby uzyskać zwolnienie sygnowane przez Ministerstwo Obrony. Pozostali już w kilka minut po wystąpieniu Władimira Putina wykupili wszystkie bilety lotnicze do państw, gdzie od Rosjan nie jest wymagana wiza. Do innych destynacji – zniknęły do południa tego samego dnia.

Do sieci regularnie trafiają materiały, na których utrwalono zachowanie świeżo upieczonych żołnierzy. Łatwo spostrzec, że wielu z nich nie stroni od alkoholu, znajdując się pod jego wyraźnym wpływem lub – jak na znajdującym się poniżej nagraniu – doprowadzając się piciem do utraty przytomności.

Pijani żołnierze piechoty. Ojczyzna w ruinie – podsumowała wydarzenia na filmiku osoba, która zamieściła go w serwisie Twitter.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na nagraniu zarejestrowano nie tylko wyraźnie chwiejących się żołnierzy czy reklamówkę, w której najprawdopodobniej znajdowały się butelki i puszki pełne napojów alkoholowych. W pewnym momencie osoba nagrywająca filmik zrobiła zbliżenie w kierunku trawnika, gdzie spoczywał nieprzytomny już – w domyśle: od nadmiernego spożycia napojów wysokoprocentowych – rezerwista.

Czy pijacy przechodzą kwalifikację wojskową?
Trening w rosyjskiej armii.
Motywacyjne – drwili w komentarzach użytkownicy Twittera.
Zobacz także: Zobacz też: Wystawiony Putin. Dyplomata: To było wystudiowane
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić