Ozdoba poucza Trzaskowskiego. "Proszę wziąć się do pracy"

17

Wiceminister Jacek Ozdoba zareagował na rewelacje opublikowane przez "Wprost". Zdaniem dziennikarki Joanny Miziołek, Rafał Trzaskowski nie jest w pełni zadowolony z pełnienia funkcji prezydenta Warszawy.

Ozdoba poucza Trzaskowskiego. "Proszę wziąć się do pracy"
Jacek Ozdoba ostro skrytykował obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (PAP, Tomasz Gzell)

"Wprost" sugeruje, że Rafał Trzaskowski z dystansem spogląda na pomysł startu w kolejnych wyborach prezydenckich w stolicy.

Rafał Trzaskowski miał powiedzieć swojemu otoczeniu, że w kolejnych wyborach samorządowych nie zamierza ubiegać się o reelekcję na stanowisku prezydenta Warszawy. (...) Pracę w ratuszu traktuje jak więzienie. Cieknące rury i ustalanie opłat za śmieci to nie jest żywioł Rafała – donosi Joanna Miziołek.

Rewelacji dziennikarki nie potwierdza środowisko Platformy Obywatelskiej.

Anonimowa, nic niewarta opinia – skwitował sprawę poseł Sławomir Nitras.
Zobacz także: Zobacz też: Rafał Trzaskowski zastąpi Borysa Budkę? Cezary Tomczyk jednoznacznie

Reakcja prawej strony

Temat opisany przez "Wprost" szybko został podłapany przez polityków obozu władzy, którzy nie marnują okazji do dołożenia prezydentowi Warszawy.

Ustalanie horrendalnych opłat za śmieci akurat wyszło doskonale. Przy przeciętnym zużyciu wody w Warszawie 50 zł na osobę za miesiąc – komentuje wiceprezydent Chełmna Janusz Cieszyński, do niedawna wiceminister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Jeszcze dalej w krytyce idzie wiceminister ds. klimatu Jacek Ozdoba. Polityk radzi Rafałowi Trzaskowskiemu wziąć się do pracy.

Samorząd trzeba czuć i lubić. Prosta rada, proszę wziąć się do pracy. Zostawić inne tematy i działać – poucza wiceminister prezydenta Warszawy.

Prezydent Trzaskowski

Rafał Trzaskowski został wybrany przez Warszawiaków na prezydenta w 2018 r. Jego kadencja potrwa do 2023 r. W wyborach kandydat Koalicji Obywatelskiej pokonał w pierwszej turze kandydata PiS Patryka Jakiego.

W czasie pełnienia funkcji prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski wystartował w 2020 r. w wyborach o urząd prezydenta Polski. Politykowi niewiele zabrakło do pokonania Andrzeja Dudy, zdobywając 10 018 263 głosów (48,97 proc.). Kandydat PiS zwyciężył, zdobywając – 10 440 648 głosów (51,03 proc.).

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić