o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Myślała, że przytyła. To wyciągnięto z brzucha polskiej pacjentki

135
Podziel się

W krakowskim (woj. małopolskie) szpitalu św. Rafała przeprowadzono operację 50-latki. W jej jamie brzusznej znajdował się guz o wadze aż 15 kilogramów. Sama pacjentka zauważyła nagły przyrost kilogramów, jednak zbagatelizowała go, sądząc, że tylko przytyła.

Myślała, że przytyła. To wyciągnięto z brzucha polskiej pacjentki
Pacjentka była przekonana, że przytyła z powodu wieku. W rzeczywistości miała w organizmie 15-kilogramowego guza (Facebook, Szpital św. Rafała)
bEpEHbQR

Operację usunięcia guza przeprowadził dr Paweł Gruszecki. Specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej ze Szpitala św. Rafała w Krakowie podkreślił, że zmiany nowotworowe łatwo zignorować i właśnie taka sytuacja miała miejsce w przypadku jego pacjentki.

Zmiany nowotworowe najczęściej nie są bolesne, czasami powodują wzdęcia, nudności czy też dyskomfort w jamie brzusznej, a dolegliwości te łatwo można zignorować winiąc za to stresujący tryb życia czy posiłek zjedzony w biegu – podkreślił dr Paweł Gruszecki (Interia).
bEpEHbQT

50-latce wycięto guz o wadze 15 kilogramów. Ważny apel lekarza

Pacjentka dra Gruszeckiego była przekonana, że przyrost wagi wynikał z wejścia w wiek średni i zwolnieniem się przemiany materii. Badanie USG nie pozostawiło jednak wątpliwości – nadmiarowe kilogramy pojawiły się z powodu guza. Był on na tyle rozległy, że lekarz musiał wykonać rozległe cięcie brzuszne.

Niestety, przy tak dużym guzie musieliśmy wykonać rozległe cięcie brzuszne, co kwalifikuje zabieg jako znacznie bardziej inwazyjny – wyjaśnił dr Paweł Gruszecki (Interia).
bEpEHbQZ

Operacja zakończyła się po około 40 minutach. Dr Gruszecki oszacował, że rekonwalescencja zajmie pacjentce od czterech do sześciu tygodni. Zaapelował także do innych Polek, aby nie popełniły błędów 50-latki i nie rezygnowały z wizyt u lekarza nawet po menopauzie.

Świadomość u kobiet młodych, do 50-tego roku życia jest duża, korzystają one z wizyt u lekarza i badają się regularnie. Największy problem dostrzegam u pacjentek powyżej wspomnianego wieku – wtedy też przypada szczyt zachorowań na wiele nowotworów złośliwych, w tym raka jajnika – apeluje dr Paweł Gruszecki (Interia).
bEpEHbRa
Zobacz także: Zobacz też: Jeden grał na fortepianie, drugi operował. Niecodzienna operacja 10-latka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpEHbRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(135)
Aleksander
4 tyg. temu
W Polsce to masz płacić składki a nie zawracać głowy lekarzom, co ma zrobić robol jak nie ma czasu. Naj większe to mogą zyskać emeryci i renciści bo mają troszkę wolnego czasu.
konkretna
4 tyg. temu
Czego guz, jaki guz, gdzie był guz? Tłuszczak, czy torbiel jajnika, tak na oko wynika?
gosc
4 tyg. temu
termin go gastrologa...Poznan ...318 dni..czy to jest normalne w tak duzym miescie?
bEpEHbRv
tak masz jak ...
4 tyg. temu
Kolekta co tydzień a kolejki do specjalistów za 9% wynagrodzeń co 3 lata - kto za Nas decyduje?
col.greg
4 tyg. temu
a jak by nie byla polska pacjentka, to co?
gość
4 tyg. temu
Tele porady! Oto skutki!
Nik
4 tyg. temu
Moja babcia się w październiku do kardiologa zapisała. Termin na czerwiec. Zmarła w lutym... Takie to leczenie
Krystyna
4 tyg. temu
Jestem pacjentki po 50 i właśnie moje dolegliwości(silny ból brzucha) zaczęły się pechowo na początku pandemii, oczywiście obdzwoniłam wszystkie pobliskie przychodnie ginekologiczne i nigdzie nie przyjmowali ale nie poddałam się i z tą informacją zadzwoniłam do lekarza rodzinnego który przyjął mnie, zrobił mi usg,dał skierowanie na SOR a tam trafiłam bezpośrednio na oddział ginekologii.kochani ważne żeby nie bagatelizować objawów i nie rezygnować,szukać innych dojść do lekarza.
Ja Bachna
4 tyg. temu
Krakowianka tyła z guzem wciąż chodziła Lekarza się bała ale się wybrała Lekarzu mój drogi wciąż jadam pierogi Od nich ciągle tyję ale jakoś żyję Na to lekarz rzecze guza macie przecie Szybko go wytniemy to pieroga zjemy hej!!!(i z przytupem) ;)
Aaa
4 tyg. temu
USG ginekologiczne powinno się profilaktycznie robić raz do roku, tak jak USG piersi. Nawet na NFZ i w pandemii jest to wykonalne. Taki guz nie urośnie w kilka tygodni czy miesięcy, ta pani ma więcej szczęścia niż rozumu.
ina
4 tyg. temu
wszystko na telefon, dopiero cokolwiek ruszyło...człowiek chodzi nie wiadomo z czym...
ear
4 tyg. temu
telefonicznie da się zdiagnozować???
lekarz
4 tyg. temu
Nie narzekać! Idźcie do Marszała senatu - teraz przyjmuje za damo!
bEpEHbRn
Monika
4 tyg. temu
Rząd i jego Ministerstwo Zdrowia w niczym nie pomoże lekko chorym a co dopiero ciężko chorym. Dla nich najważniejszym zadaniem jest utrzymanie władzy i ciągnięcie szmalu z masowo obsadzanych przez nich i rodziny wszelkich możliwych stanowisk. Takich Obajtków jest znacznie więcej. Po odejściu PIS organy sprawiedliwości będą miały pełne ręce roboty!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić