o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Pani Agnieszka sprawdziła telefon syna i zamarła. Okropne odkrycie

81
Podziel się

Takich scen nie chcielibyśmy oglądać nigdy. Nastolatkowie z Torunia utworzyli w sieci zamkniętą grupę "Psychopaci z Olsztyńskiej", na której wrzucali filmiki z nękania dzieci z psychicznymi dysfunkcjami. Miasto zaczyna reagować.

Pani Agnieszka sprawdziła telefon syna i zamarła. Okropne odkrycie
Dantejskie sceny w Toruniu. Nastolatki poniżają dzieci (Getty Images, Carol Yepes)
bESKrYaJ

W Toruniu powstała niepokojąca moda na uprzykrzanie życia niepełnosprawnym dzieciom. Nastolatkowie z grupy "Psychopaci z Olsztyńskiej" chwalą się filmikami w internecie, na których upokarzają dzieci z bloków socjalnych, przede wszystkim tych z dysfunkcjami.

Kilka dni temu sprawę nagłośniły różne media, a teraz poświęcono temu odcinek w programie "Uwaga" w telewizji TVN.

bESKrYaL

Policja już wcześniej zatrzymała w tej sprawie już dwoje nastolatków. 17-latka trafiła do aresztu i usłyszała zarzut uporczywego nękania. Odpowie jak osoba dorosła. Grozi jej do 3 lat więzienia. Z kolei o losie jej 16-letniego kolegi zadecyduje sąd rodzinny, może on trafić do poprawczaka.

W reportażu TVN dowiadujemy się natomiast innych faktów. Sprawę nagłośniła pani Agnieszka, która wychowuje jedenaścioro dzieci. Po tym jak jedno z nich zaczęło podejrzanie się zachowywać, postanowiła zajrzeć do jego telefonu. Znalazła tam szokujące nagrania, na których widać jak nastolatkowie znęcają się nad jej chorym na schizofrenię 17-letnim synem Krystianem.

Rodzina dostaje groźby

Nastolatkowie pokazują sceny upokarzania dzieci, a także alkoholizowanie się i narkotyzowanie przez nastolatków. Rodzina, która zgłosiła sprawę, nie czuje się bezpieczna. Jedno z dzieci pani Agnieszki dostało wiadomość od 17-latki.

Boimy się. Mówią, że my ich załatwiliśmy i oni nas załatwią. Mam wiadomość od dziewczyny, która krzywdziła Krystiana: "Chcecie wp… nas na minę, to my wp… was. Krótko i na temat" - mówi matka Krystiana.
bESKrYaR

Po ujawnieniu filmów w Toruniu zwołano sztab kryzysowy, na którym spotkały się policja z przedstawicielami miasta i pomocy społecznej.

Zobacz także: Profesor bije na alarm. "Dla nich zabraknie miejsca"
bESKrYbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
Realny
miesiąc temu
Na forach internetowych tez sa tacy co innych upokarzaja, wysmiewaja itp.
Ooooo
miesiąc temu
Najlepsza kara będzie jak opracuje w ośrodku dla niepełnosprawnych kilka dniówek
jolkubina
miesiąc temu
Niekoniecznie ,ja jestem zwolennikiem "kija i marchewki" , czyli kary i nagrody , dostać szmatą przez głowę lub klapsa nic nie boli ,ale działa ,ja byłam tak wychowana i całe życie miałam i mam respekt i szacunek dla ludzi starszych i niedołężnych , chorych i słabszych , zawsze chętnie służę im pomocą i uśmiecham się do nich . To nie musi być strach , ale dzieciak , który źle zrobił , powinien być ukarany ,w jaki sposób to rodzic zrobi , tego nie wiem i trudno podpowiedzieć , może po mądrej rozmowie , dzieciak sam wymierzy sobie karę ,bo wie co go najbardziej "zaboli" ,hmmm...😏 Mówi się o "głupich" dzieciach ,niewdzięcznych ,"zepsutych" ,ale to wszystko dzieje się za przyzwoleniem ich "głupich" rodziców ,w tym wypadku , całkowicie pozbawionych wyobraźni , bądź dobry i wyrozumiały ! Tak ! Ale bądź przy tym mądry i rozsądny ,obiektywny . Kontroluj swoje dzieci mądrze ,bo brak kontroli wcale nie wyznacza poziomu Twojej dobroci i zaufania oraz miłości... Temat jest bardzo obszerny , więc warto mu poświęcić więcej czasu
bESKrYbn
Twój ojciec
miesiąc temu
Rydzyk tam jest i wszystko jasne 😱😱😱
Chybryda
miesiąc temu
To przez kaczyńskiego
Pasiflora
miesiąc temu
Nie wierzę. To dramat. Biedne dzieci.
M&M
miesiąc temu
Macie bezstresowe wychowywanie!!!
Trewor
miesiąc temu
Świat schodzi na psy
pytamy.online
miesiąc temu
Toruń... i wszystko jasne. U nich i rydzyk urzęduje..
GulDukat
miesiąc temu
No to teraz zobaczymy jak zastraszanej kobiecie Policja da ochronę zmianę tożsamości itp. czy może będą czekać aż ją kosą dojadą
Goldengecko
miesiąc temu
Czyli tak ona się znęcała uporczywie to 3 lata ale za klepnięcie jej w pośladek raz to już do 8
Krystyna
miesiąc temu
Ot wychowanie bezstresowe i przyklady wyniesione z domu
Krystyna
miesiąc temu
Ot wychowanie bezstresowe i przyklady wyniesione z domu
bESKrYbf
Pedros123
miesiąc temu
Utworzyć obozy pracy dla takich zwyrolów. I niech pracują. Ciężko. Bez żadnych przywilejów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić