Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Parada w Rosji. Putin nie szczędził obietnic

12

Dziś Rosjanie świętują Dzień Marynarki Wojennej. Z tej okazji Władimir Putin wygłosił specjalne przemówienie. Jak zapowiedział, wkrótce siły morskie staną się bogatsze o kolejne kilkadziesiąt okrętów. To nie koniec niespodzianek.

Parada w Rosji. Putin nie szczędził obietnic
Parada w Rosji. Putin nie szczędził obietnic (PAP, EPA, ALEXEI DRUZHININ , SPUTNIK , KREMLIN POOL)

Z okazji Dnia Marynarki Wojennej w Sankt Petersburgu i Kronsztadzie odbyła się specjalna parada. Jak podaje Associated Press, w obchodach święta wzięło udział aż 4 tysiące żołnierzy i zaprezentowano 46 okrętów.

Dzień Marynarki Wojennej w Rosji. Przemówienie Władimira Putina

Jeszcze przed paradą Władimir Putin zapowiadał, że w trakcie obchodów nastąpi demonstracja "rosnącej potęgi naszej floty". Kiedy prezydent Rosji inaugurował uroczystości, oznajmił, że w ciągu ostatnich dni w trzech największych stoczniach ukończono sześć statków przeznaczonych do dalekomorskich wypraw.

Władimir Putin zapowiedział, że jeszcze w 2020 roku marynarka wojenna zostanie wzbogacona o 40 nowych okrętów. Otrzyma również do dyspozycji broń hipersoniczną, która znacząco zwiększy skuteczność rosyjskiego wojska.

Według Associated Press marynarka wojenna od 6 lat stanowi priorytet dla rosyjskich władz. Nacisk na rozwój właśnie tej formacji wynika z napięć, które w 2014 roku wniknęły między Rosją a Zachodem w konsekwencji aneksji Krymu.

Zobacz także: Zobacz też: Droga do władzy Putina. Nieznane wcześniej fakty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić