Ewa Sas
Ewa Sas| 

Parking jedynie dla bogatych? Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia

18

Przed Morską Szkołą Podstawową w Gdańsku pojawiła się informacja o odpłatności za parking. Każdy, kto nie był nauczycielem lub rodzicem uczniów, musi zapłacić za parkowanie. I to niemałą kwotę, bo aż 50 zł za godzinę. - Straszak zadziałał - komentuje Kamil Gajewski, dyrektor szkoły.

Parking jedynie dla bogatych? Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia
Cena parkingu przy szkole zaskakuje (Facebook, Morska Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Doby)

Szokująca cena

Zazwyczaj wysokie stawki, jakie mogą nas czekać na parkingu, dotyczą braku opłaty za wyznaczony czas parkowania lub też niepobrania biletu, który upoważnia do bezpłatnego parkowania. Tak jest, chociażby przed dyskontami lub galeriami handlowymi. Tym razem jednak opłatę za parkowanie wprowadziła Morska Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Dobry na Chełmie. Stawka 50 zł za godzinę zszokowała czytelnika portalu trojmiasto.pl.

- Ja rozumiem, że to jest prywatny parking, nie przeznaczony dla obcych. Ale absurdalność stawki wywołuje złośliwy rechot i aż kusi o sprawdzenie, jak będzie dochodzona należność za parkowanie np. od 18 do 6 rano. Miało odstraszać, a wywołuje zakwasy w mięśniach brzucha - ze śmiechu - napisał czytelnik.

Kolejne podejście do rozwiązania problemu

Szkoła jest właścicielem terenu, na którym wprowadziła opłaty. Pierwotnie kierowcy "z zewnątrz" otrzymywali karteczkę z upomnieniem, którą znajdowali za wycieraczkami samochodów. Nauczyciele z kolei otrzymywali identyfikatory, które upoważniały ich do parkowania na szkolnym terenie. To jednak nie przyniosło pożądanych efektów, stąd pomysł z wprowadzeniem opłat. Zwolnieni z nich są zarówno nauczyciele, jak i rodzice uczniów.

- Nasz dotychczasowy parking podcieniowy na ok. 50 aut został zlikwidowany. W związku z tym przed szkołą powstaje nowy parking na ok. 72 miejsca postojowe. Połowa parkingu, docelowo przeznaczonego dla nauczycieli i rodziców odwożących swoje dzieci do szkoły, jest już gotowa i udostępniona, ale od początku roku szkolnego znaczna część miejsc była zajmowana przez okolicznych mieszkańców. Opłatę wprowadziliśmy ok. 2 tygodnie temu i muszę przyznać, że efekty są pozytywne. Teren, na którym funkcjonuje parking, jest własnością szkoły. Tablica informująca o opłatach jest straszakiem na kierowców, którzy chcieliby pozostawić u nas swoje auto - mówi dyr. Gajewski w rozmowie z portalem trojmiasto.pl

Wspólnota, która obok szkoły posiada swój parking za szlabanem, zaproponowała placówce, że za 30 zł miesięcznie nauczyciele będą mogli korzystać z tego parkingu. Dyrekcja jednak odmówiła, gdyż cały parking na własność szkoły ma być dostępny już niebawem.

Zobacz także: Rafał Zawierucha o wyniku "Niewidzialnej wojny": "Jestem usatysfakcjonowany"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić