Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 

Paulina Młynarska pokazała zdjęcie. Łzy cisną się do oczu. Ma 84 lata

Wojna w Ukrainie trwa od dziesięciu dni. W sieci pojawia się mnóstwo zdjęć i nagrań walczących o swój kraj Ukraińców. Wśród nich jest także 84-letnia kobieta, która wzięła do ręki broń. Jej zdjęcie pokazała Paulina Młynarska w mediach społecznościowych. Fani dziennikarki nie kryli łez.

Paulina Młynarska pokazała zdjęcie. Łzy cisną się do oczu. Ma 84 lata
Paulina Młynarska pokazała zdjęcie 84-letniej kobiety z karabinem (Getty Images, AKPA, Europa Press 2022, AKPA)

Nie tylko mężczyźni w Ukrainie walczą o swój kraj. Za broń chwytają także kobiety. Wśród nich jest 84-letnia Lidia. Zdjęcie seniorki pokazała w mediach społecznościowych Paulina Młynarska. Na ten widok internautom zabrakło słów.

Na zdjęciu opublikowanym przez dziennikarkę widać starszą kobietę. Ma na imię Lidia i urodziła się w 1938 roku. 84-latka patrzy w obiektyw, a przez ramię przewieszoną ma broń. To słynny karabin AK47.

Ukraińska babcia Lidia poruszyła serca internautów. Jak podają źródła, kobieta miała mówić: – Rosyjski okupant - idi na ch... - czytamy. Odważna Ukrainka jest gotowa walczyć o swój kraj. Jej postawa jest godna podziwu, co licznie komentują obserwatorzy Pauliny Młynarskiej.

Nie trzeba nic dodawać, zdjęcie mówi samo za siebie - czytamy. Inni wzywają do zakończenia wojny: – Podziw. Szacunek. Wzruszenie i wk**w. Niech to się skończy - apeluje internautka. Jeszcze inna zauważa, że seniorka powinna mieć spokojną starość, a nie chwytać za karabin: – Powinna siedzieć w fotelu, pić herbatkę i nie martwić się o jutro. Bardzo przykre.

To aż boli.... Wstyd się przyznać, ale dotąd z karabinami widywaliśmy głównie mężczyzn w sile wieku i w cokolwiek egzotycznym otoczeniu... i wojna wydawała się tak odległa... a tu widzę swoją babcię.

Zdjęcie babci Lidii opublikował też profil na Facebooku "Zaporoże Online". - Babcia Lida urodziła się w 1938 roku. – Tych ludzi nie da się pokonać - czytamy.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Atak Rosji na stolicę? "Rosjanie wiedzą, jakie piekło ich czeka w Kijowie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić