Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Paweł Kukiz uderza w Kornela Morawieckiego. "Idzie za kolosalne pieniądze głosić brednie"

48
Podziel się:

Paweł Kukiz zareagował na deklaracje Kornela Morawieckiego, który chce zostać europosłem. "Nie udało mu się stworzyć partii, z budowaniem zaplecza politycznego dla syna też marnie poszło więc idzie tam, by za kolosalne pieniądze głosić swoje socjalistyczne brednie" – stwierdził Paweł Kukiz

Paweł Kukiz odniósł się zapowiedzi Kornela Morawieckiego
Paweł Kukiz odniósł się zapowiedzi Kornela Morawieckiego (WP.PL)

"Kiedy w 2015 roku wpisałem Kornela Morawieckiego na listę wyborczą do Sejmu, wszystkie chyba media rozpływały się nad tą kandydaturą – 'człowiek-kryształ', 'legenda', 'jedyny naprawdę dobry kandydat Kukiza'" – zaczyna swój wpis na Facebooku Paweł Kukiz. "Pierwszy sygnał, że 'człowiek-kryształ' może nie do końca być 'kryształem' dostałem na dzień czy dwa przed koniecznością oddania list wyborczych do rejestracji" – dodaje.

Jak opisuje Paweł Kukiz, Kornel Morawiecki nalegał, aby pierwsze miejsca na 16 listach wyborczych Kukiz'15 zajęły osoby związane z Solidarnością Walczącą. "Bogu dzięki (że nie uległem – red.), bo gdybym postąpił inaczej to dawno nie miałbym już Klubu" – stwierdza lider Kukiz'15.

Paweł Kukiz przypomina, że pierwszą osobą, która odeszła z Kukiz'15 był właśnie Kornel Morawiecki. Zrobił to "na znak solidarności z posłanką Zwiercan", która została wyrzucona. Chodzi o głośną sprawę z kwietnia 2016 r. Ówczesna posłanka Kukiz'15 w głosowaniu nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego oddała głos za Kornela Morawieckiego, który o to poprosił. Posłanka tłumaczyła, że nie wiedziała, że jest to niezgodne z prawem.

Polityk przypomina, że z klubu odszedł też Ireneusz Zyska, a Kornel Morawiecki założył swoje koło poselskie. Wszyscy oni związani byli z Solidarnością Walczącą. Później do koła Wolni i Solidarni dołączyło jeszcze trzech innych posłów Kukiz'15.

"Dziś czytam, że Kornel planuje start w wyborach do Europarlamentu… Nie udało mu się stworzyć partii, z budowaniem zaplecza politycznego dla syna też marnie poszło więc idzie tam, by za kolosalne pieniądze głosić swoje socjalistyczne brednie. Mam nadzieję, że choć część tych pieniędzy przeznaczy na budowę Domu Weterana Solidarności, na co otrzymał od K’15 700 tys. zł" – pisze Paweł Kukiz.

Zobacz także: Zobacz także: Jakubiak u Hofmana: Nie wiem, dlaczego odchodzę z Kukiz’15

Lider Kukiz'15 stwierdza, że polska polityka wygląda tak, że "pod hasłami walki o Polskę dostają się do Sejmu koniunkturaliści, którzy każde kłamstwo czy oszustwo, które maja im służyć do budowania siebie i napychania swoich portfeli nazywają 'elementami gry politycznej'". I dodaje, że najgorsze dla niego jest to, że przed wpisaniem kandydatów na pierwsze miejsce na liście wyborczej byli oni dokładnie weryfikowani.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(48)
Schetino
4 lata temu
Dziadzio Kornel już dawno powinien przebywać w DPS-ie, pod czujną opieką lekarską. Wygaduje takie głupoty, niczym chory psychicznie.
wiek
4 lata temu
Politycy po 60 przymusowo na emeryturę.Wtedy będzie spokój .
rita
4 lata temu
hipokryta, jeszcze trzy lata temu plakal ze wzruszenie po przemowieniu k.m., zaklamanie kukica jest bezgraniczne, przywlokl ze soba naziolstwo, wlokl co sie dalo, byle dorwac sie do koryta
ddd
4 lata temu
buahaha, jak go wciagal na listy swojej partyjki to nie mogl sie nachwalic, taki byl dumny i szczesliwy, potem chyba bredzil o jego od.bycie po pijaku. i pomyslec, ze zyje ten kaczy czopek , jak panisko za nasze pieniadze.
rew
4 lata temu
dno
Watykan to ko...
4 lata temu
Kukiz fajnie spiewałeś , to prawda. Jednak po kiego popierasz tych od Watykanu ? Toz to obce pabstwo , które Polacy muszą utrzymywać. Kornel Morawiecki to taki socjalista jak Kaczyński koszykarz. idzcie wszyscy na te wczesne emerytury skoro tak je popieracie.
bos
4 lata temu
I po co ci to było?
axel
4 lata temu
Byłem za KUKIZ'15 bo byli tam naprawdę porządni ludzie i patrioci (i jeszcze kilku nadal jest) np. Pan Marek Jakubiak (który moim zdaniem powinien być Premierem Polski), ale teraz, gdy widzę co Paweł Kukiz wyprawia, to już nie za bardzo mi się chce go słuchać! Odbiło mu czy co?!
pradziadek
4 lata temu
Oj naiwny,naiwny,naiwny
Hiena
4 lata temu
Paweł to prawdziwy człowiek honoru, ale po litrze.
janusz
4 lata temu
ile to jest 15 700 tyś? 15 700 zł czy 15 700 000 zł?
Mich
4 lata temu
wódko pozwól żyć
Stop menelni
4 lata temu
Jak to mozliwe ze w tak duzym europejskim kraju...narkoman i alkoholik zyje za pieniadze podatnikow ...a na dodatek opowiada jakies swoje zwidy pijackie ....
hipis
4 lata temu
Tato kto to jest alkoholik Pyta syn Widzisz te cztery drzewa?Alkoholik widzi osiem Tato ale tam sa tylko dwa drzewa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić