o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Krótko go podsumował. Seksuolog o Rydzyku

384
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk podzielił się ostatnio swoimi przemyśleniami na temat pedofilii w Kościele oraz edukacji seksualnej. Słowa redemptorysty odbiły się głośnym echem. Teraz odniósł się do nich znany seksuolog, prof. Lew Starowicz.

Krótko go podsumował. Seksuolog o Rydzyku
(ONS, Jerzy Dabrowski)
bDYQlqIB

O pedofilii w Kościele mówi się coraz głośniej.. Oliwy do ognia dolały filmy braci Sekielskich czy ostatni dokument Marcina Gutowskiego pt. "Don Stanislao", który wywołał ogromną dyskusję w całym kraju.

Głos w sprawie zabrał również Tadeusz Rydzyk. Jeden z najpopularniejszych duchownych w Polsce w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" stwierdził, że jego zdaniem problem pedofilii ma źródło już w latach dziecięcych, a edukacja seksualna odpowiada za "rozseksualizowanie dzieci".

bDYQlqID

Wypowiedź dyrektora Radia Maryja podsumował wybitny polski seksuolog prof. Lew Starowicz.

To jest taki poziom wypowiedzi, że to nawet nie nadaje się do komentarza. Wypowiedzi o. Rydzyka tylko przypominają o tym, że o seksie nie należy uczyć się od Kościoła. W tym wypadku jest wręcz przeciwnie niż mówi o. dyrektor. To właśnie edukacja seksualna dzieci daje im narzędzia do obrony przed potencjalnymi krzywdzicielami - mówi prof. Starowicz, którego cytuje "Super Express".

Seksuolog w krótkich słowach tłumaczy, jaki cel niesie ze sobą edukacja seksualna. Przypomina, że nie chodzi o seksualizację dzieci, a nauczenie ich tego, kiedy powinno się zwrócić uwagę na podejrzane zachowania.

bDYQlqIJ

Prof. Lew Starowicz podkreśla, że Kościół nie jest najlepszym miejscem, by pobierać nauki na temat seksu. Mówi również, że dzięki edukacji seksualnej, w przypadku niepokojących sytuacji, dziecko nie będzie bało się zgłaszać tego odpowiednim instytucjom i nie będzie czuło się winne temu, że zostało skrzywdzone.

Zobacz także: Lew Starowicz o pedofilii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYQlqJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(384)
Josip
5 miesięcy temu
Tylko pełen rozdział Kościoła od Państwa, a dokładniej Państwa od Kościoła pozwoli na ograniczenie liczy przestępstw, których dopuszcza się specyficzne i niestety kryminogenne środowisko księży i biskupów wobec ufnych z natury dzieci. Obroną przed nieuczciwymi ludźmi Kościoła powinno objąć się jednak nie tylko dzieci, ale również osoby pełnoletnie, najczęściej starsze psychicznie zdominowane przez Kościół i okradane. Problem jest znacznie szerszy, bo dotyczy również ludzi ze środowisk środowisk polskiej polityki, którzy dzięki naiwności wyborców i wsparciu Kościoła odwdzięczają się okradając nasz współny budżet, lub okradają majątek państwowy również samorządowy z gruntów i nieruchomości, by przekazać go paserowi w sutannie.
zgwałcona
5 miesięcy temu
Od razu widać , że wypowiada się specjalista . Panie profesorze Starowicz DZIĘKUJĘ za obronę godności niewinnych dzieci. Cecha dziecka jest ufność !!! a brak edukacji w domu i szkole a nawet w dostępnej literaturze i NAUCE RELIGII W SZKOLE - prowadzi do nadużyć księży. RELIGIA POWINNA BYĆ W SALKACH PRZY KOŚCIOŁACH - różnych religii - KIEDY NASTĄPI ROZDZIAŁ KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA ????ciśnie się na usta i serce.
Lola
6 miesięcy temu
kk skazuje sam siebie na izolację i pogardę ludzi myślących. Skąd Rydzyk może coś wiedzieć o seksie. Podobno księża go nie uprawiają. Starzy umrą a młodzi odejdą z kościoła i tak to sie skończy. Nikt Rydzyka po śmierci nie wspomni jak tysiące wcześniej podobnych do niego.
bDYQlqJf
Felix
6 miesięcy temu
Przecież wiemy z własnego doświadczenia że do seminarium.... ORŁY.. nie szły...To Tyle
Janek
6 miesięcy temu
Seksuolog w krótkich słowach tłumaczy, jaki cel niesie ze sobą edukacja seksualna. Przypomina, że nie chodzi o seksualizację dzieci, a nauczenie ich tego, kiedy powinno się zwrócić uwagę na podejrzane zachowania. Następna tuza mądrości się wypowiedziała, pierwsza osoba która powinna edukować i ostrzegać są rodzice następnie ksiądz i nauczycie.
Bibliotekarz
6 miesięcy temu
trzeba przyznać że ojczulek Rydzyk jest wszechstronny jak tow. Lenin, przerasta go chyba tylko Kim IR Sen. Że też jeszcze nie napisał czerwonej książeczki.
Wolnysłuchacz
6 miesięcy temu
Lech Starowicz nie zrozumiał ks. Rydzyka. Wyjaśnię to przez zaprzeczenie: Niemożliwe aby: 1.problem pedofilii miał źródło już w latach dziecięcych 2.edukacja seksualna odpowiadała za "rozseksualizowanie dzieci"
norpol
6 miesięcy temu
Różki tylko przyprawić a wypisz, wymaluj !!!
hyhdtu
6 miesięcy temu
Pan Rydzyk nie należy do grona ludzi mądrych. Umie za zabierać nasze podatki.
Matka
6 miesięcy temu
jaki ojciec? czyj ojciec?
joz195
6 miesięcy temu
Wiedza o seksuologii pochodząca z kościoła, jest to wciskanie ciemoty i zacofania które doprowadza właśnie do takich efektów i nadużyć "kapłanów" o jakich od wielu lat słyszymy w całym katolickim świecie. Trzeba zabronić kościołowi takiego "nauczania", gdyż świadomie i z premedytacją oszukuje "nauczaną" młodzież i nie tylko.
solidarny
6 miesięcy temu
Polsko co się z tobą dzieje? Ciemy naród wybrał PiS i ci się teraz panoszą.Kler czuje się bezkarny.
gryt
6 miesięcy temu
od czasow chrzescianstwa najwieksze zlo pochodzi od kosciola w imie boga i krzyrza przy sukienkowe owoce tego teraz widzimy
bDYQlqIX
emerytka
6 miesięcy temu
wszystkie religie otumaniaja ludzi to jest istota ich bycia w dodatku katolicyzm jest mistrzem w zdobywaniu majatku
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić