Wróć na
GG
|

Pęk włosów sprzedany za ponad 81 tys. dolarów. Należał do legendy

2
Podziel się

Nietypowa aukcja miała miejsce w bostońskim RR Auction. Jej przedmiotem był pęk włosów i telegram pomazany krwią prezydenta USA. Przedmioty zostały sprzedane za ponad 81 tysięcy dolarów.

Pęk włosów sprzedany za ponad 81 tys. dolarów. Należał do legendy
Pęk włosów Abrahama Lincolna (RR Auction)
bDaoSrKd

Niesamowita aukcja w domu aukcyjnym RR Auction w Bostonie w USA. Jej przedmiotem był pęk włosów i telegram pomazany krwią szesnastego prezydenta USA Abrahama Lincolna. Nabywca zapłacił za to ponad 81 tysięcy dolarów, czyli ponad 300 tysięcy złotych.

Pięciocentymetrowy pęk liczy 155 lat. Został odcięty podczas sekcji zwłok ciała Lincolna wykonanej jeden dzień po jego tragicznej śmierci. Prezydent został zastrzelony z pistoletu podczas spektaklu teatralnego w Waszyngtonie. Kawałek włosów otrzymał Dr Lyman Beecher Todd, który był kuzynem pierwszej damy.

bDaoSrKf

Todd nie wiedział, gdzie ma schować pęk włosów. Jedyną rzeczą, którą miał pod ręką był telegram Departamentu Wojny poplamiony krwią zamordowanego. Napisał na nim, do kogo należą włosy i schował. Syn Todda, James A. Todd, opisał szczegółowo sytuację w liście z dnia 12 lutego 1945 r.

Dom aukcyjny potwierdza autentyczność przedmiotu licytacji. Lyman Beecher Todd był nie tylko kuzynem pierwszej damy. To on przebywał przy łóżku Lincolna w ostatnich godzinach jego życia. Todd był również obecny przy sekcji zwłok i towarzyszył ciału prezydenta w Białym Domu aż do pogrzebu Lincolna w Springfield.

bDaoSrKl

Taśmy. Historie podsłuchanych polityków i ujawnionych sekretów

bDaoSrKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
qwertura
2 tyg. temu
Cena zdaje się być całkiem niewygórowana. Istna gratka dla koneserów.
Podróbka
2 tyg. temu
To ciekawe...
Najnowsze komentarze (2)
qwertura
2 tyg. temu
Cena zdaje się być całkiem niewygórowana. Istna gratka dla koneserów.
Podróbka
2 tyg. temu
To ciekawe...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić