aktualizacja 

Popłakała się na komisariacie. Polska rodzina zgotowała kobiecie piekło

306

Myślała, że na Wyspach czeka ją lepsze życie. Niestety, rzeczywistość okazała się dramatyczna. Polka została sprowadzona do Wielkiej Brytanii przez polską rodzinę, która obiecała jej pracę. W rzeczywistości rodacy uwięzili kobietę, kazali jej spać w szopie i zmuszali do niewolniczej pracy. Oprawcy zostali już skazani za przestępstwa związane ze współczesnym niewolnictwem.

Popłakała się na komisariacie. Polska rodzina zgotowała kobiecie piekło
Izabela D. jest jedną z czterech osób skazanych za więzienie i zmuszanie do pracy Polki (MET Police)

Policjanci z Enfield w Wielkiej Brytanii prowadzący dochodzenie w sprawie współczesnego niewolnictwa odkryli prawdę przez przypadek. Podczas rozmowy z około 40-letnią Polką, której nazwiska nie podano, zaproponowali jej kawę. Ten akt bezinteresownej serdeczności tak poruszył kobietę, która przez ostatnie lata codziennie przeżywała piekło, że rozpłakała się i opowiedziała o wszystkim, co ją spotkało. Wcześniej bała się powiedzieć, że jest niewolnicą pewnej polskiej rodziny.

Polka więziona przez rodaków

Jak ustalili brytyjscy funkcjonariusze, w 2014 roku Polka została sprowadzona na Wyspy za sprawą polskiej rodziny, która obiecała jej pracę jako opiekunka do dzieci. Kobieta liczyła, że w nowym kraju jej życie się odmieni. Pochodziła z biednego domu, jej rodzice nie żyją, a w Polsce miała trudności ze znalezieniem zatrudnienia.

Rodzina rzeczywiście dała pracę Polce, lecz nie taką, jakiej się spodziewała. Kobieta była zmuszana do pracy siedem dni w tygodniu, bez żadnego wynagrodzenia. Żyła w dramatycznych warunkach i w zasadzie została całkowicie pozbawiona tożsamości. Mieszkała w szopie w ogrodzie, nie wolno jej było korzystać z telefonu ani kontaktować się z bliskimi w Polsce.

Kobieta żyła tak przez ponad 5 lat. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani o sytuacji przez sąsiadów, którzy zauważyli, że Polka jest w złym stanie. Zastraszona kobieta początkowo konsekwentnie zaprzeczała, by w jej życiu działo się coś złego. W sprawę zaangażowano z czasem detektywów z Wydziału Współczesnego Niewolnictwa. W końcu szokująca prawda wyszła na jaw.

Rodzina wyraźnie wykorzystywała ofiarę i jej bezbronność. Sprawili, że ofiara uwierzyła, że ​​jeśli pójdzie na policję, nigdy nie otrzyma pomocy i będzie miała kłopoty. Było jasne, że z czasem ofiara straciła nadzieję na poprawę sytuacji i poddała się - policja przekazała w komunikacie.

W miniony piątek rodzina, która przetrzymywała kobietę i zmuszała ją do pracy, została uznana za winną przestępstw związanych ze współczesnym niewolnictwem przez Wood Green Crown Court. 47-letnią Izabelę D. i 63-letniego Andrzeja K. skazano na dziewięć lat więzienia, a 19-letnia Szanel D. i 22-letni Kamil W. otrzymali wyroki w zawieszeniu oraz nakaz prac społecznych.

To jak sen, nie mogę uwierzyć, że jestem teraz wolna - Polka miała powiedzieć policjantom w radiowozie, gdy zabrano ją z domu oprawców. - Ma teraz okazję zacząć realizować swoje marzenia o życiu w Wielkiej Brytanii - podsumowała pracująca nad sprawą prokurator Patricia Strobino, cytowana przez "Daily Mail".
Zobacz także: Niejasne stanowisko papieża. "Możemy mieć pewność, że wie, co robi"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić