o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Pierwsze takie wystąpienie w czasie wyborów. Zobacz, gdzie pojawił się Kaczyński

34
Podziel się

Jarosław Kaczyński był gościem ojca Tadeusza Rydzyka w Radio Maryja. Prezes PiS sporo czasu poświęcił kwestii odszkodowania za bezspadkowe mienie żydowskie. Nie spodobało mu się stanowisko Rafała Trzaskowskiego w tej sprawie.

Pierwsze takie wystąpienie w czasie wyborów. Zobacz, gdzie pojawił się Kaczyński
Jarosław Kaczyński w Radio Maryja (ONS, Jerzy Dabrowski)
bECsZmzp

Jarosław Kaczyński uaktywnił się przed II turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Prezes Prawa i Sprawiedliwości był gościem ojca Tadeusza Rydzyka w Radio Maryja. Polityk próbował odstraszyć wyborców od Rafała Trzaskowskiego.

Jarosław Kaczyński w Radio Maryja

Ważnym tematem wywiadu były odszkodowania za bezspadkowe mienie żydowskie, które ewentualnie miałaby płacić Polska. Kilka dni temu w Lesznie pytany o to był Trzaskowski. Przyznał, że ma wątpliwości, czy nasz kraj powinien płacić takie odszkodowania.

To kwestia naszego systemu prawnego. Mienie to podlega decyzjom polskiego Sejmu, który w tej sprawie będzie się wypowiadał. Nie podpisałbym tego rodzaju ustawy. Rozumiem powody wprowadzania tego tematu do kampanii, ale odbiera to powagę państwu polskiemu. Mienie bezspadkowe jest tylko i wyłącznie w suwerennej gestii państwa polskiego. Zabrałbym głos w tej sprawie, ale nie robiłbym tego w kampanii wyborczej pod żadnymi naciskami, bo sprawa jest zbyt poważna - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.
bECsZmzr
Zobacz także: Wybory 2020. Włodzimierz Czarzasty tłumaczy, dlaczego Jarosław Kaczyński jest nieobecny

Stanowisko Trzaskowskiego nie spodobało się Kaczyńskiemu. Jest zaskoczony, że przeciwnik Andrzeja Dudy uniknął konkretnej deklaracji.

Ten, kto ma choćby kawałek polskiej duszy, polskiego serca i polskiego umysłu, może coś takiego powiedzieć? Pan Trzaskowski najwyraźniej chyba tego nie ma, skoro mówi, że to jest sprawa do rozmowy - mówi prezes PiS i dodaje. - Powtarzam, biorąc pod uwagę warunki, zagrożenie śmiercią już nie tylko tego, który ratuje, ale także jego rodziny. Krótko mówiąc, naprawdę trzeba być bardzo specyficznego rodzaju człowiekiem, żeby coś takiego mówić, o czymś takim myśleć. Pewnie teraz on by zaprzeczył, ale proszę tym zaprzeczeniom - jeżeli by padły na przykład jutro - nie wierzyć. Powiedział, że trzeba o tym rozmawiać, bo jakiś czas temu był o to pytany.
bECsZmzx

Kaczyński następnie ocenił, że Andrzej Duda jest gwarancją tego, że Polska nie będzie płacić odszkodowań Żydom. Wraz z ojcem Rydzykiem zaapelowali do wszystkich słuchaczy o mobilizację i głosowanie na kandydata PiS.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsZmzS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Wstyd!!!!
6 miesięcy temu
"Osiągnięcia" "1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii" 2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw. 3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż 4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów. 5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja. 6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem" 7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.". 8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków". 9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne.
ombar
rok temu
Jakie ma korzenie Agata Duda
anuska46
rok temu
Ale zdjęcia mogłyby być bardziej aktualne.Kapoty,kurtki,szaliki,nawet wełniana czapka.Lipiec to czy luty?
bECsZmzT
koko
rok temu
Żółw wyszedł z kryjówki i już knuje z biznesmenem z Torunia ile mu dać kasy.
partia
rok temu
Propaganda i Stanowiska
PiS
rok temu
Podstęp i Szalbierstwo
PiS
rok temu
Posady i Synekury
PiS
rok temu
Propaganda i Szachrajstwo
PiS
rok temu
Pogarda i Szyderstwo
PiS
rok temu
Prędkość i Spychacze
PiS
rok temu
Przekręty i Szwindle
Tomi
rok temu
Ależ widziałbym go w więzienu. Zasługuje na to jak nikt inny.
babcia
rok temu
mentor prawdziwych polaków...boże ratuj nas przed tym niespełna rozsądnym człowiekiem i jego nienawiścią do człowieka
bECsZmzL
I co
rok temu
Kaczyński niech lepiej nic nie mówi powinien iść na odpoczynek jest sędziwy i zmęczony samym sobą tacy ludzie jak Kaczyński niszczą wszystko co napotkają na swej drodze starość nie radość.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić