Angelika Karpińska| 

Pies nie przestawał szczekać. Powód? Nie uwierzycie!

18

Pies nie przestawał szczekać, dopóki nie doprowadził motocyklisty do porzuconego noworodka. Dzięki niemu dziecko przeżyło.

Pies nie przestawał szczekać. Powód? Nie uwierzycie!

Junrell Fuentes Revilla jechał na motocyklu przez góry w pobliżu Cebu na Filipinach. W pewnym momencie zaczął biec za nim pies, który cały czas szczekał i desperacko próbował zwrócić na siebie uwagę.

Mężczyzna wyczuł, że zwierzak próbuje mu coś przekazać, więc zatrzymał motocykl i podszedł do niego. Szczeniak zaprowadził go na wysypisko i zatrzymał się przy małym zawiniątku. Wówczas mężczyzna doznał szoku.

Ku swojemu zaskoczeniu Revilla znalazł dziecko owinięte w brązowy ręcznik. Miejsce, w którym znaleziono noworodka, jest odizolowane, ponieważ znajduje się na szczycie góry - powiedziała "The Dodo" Gea Ybarita, pracowniczka Hope for Strays.

Bohaterski pies uratował życie noworodka

Mężczyzna zabrał dziecko i pospieszył z nim na najbliższy posterunek policji. Dzięki szybkiej reakcji psa dziewczynka została znaleziona w samą porę i była w dobrym stanie zdrowia.

Wolontariusze z Hope for Strays próbowali odnaleźć bohaterskiego szczeniaka. Sądzili, że jest bezdomny i chcieli mu pomóc. Natknęli się jednak na mężczyznę, który twierdził, że pies o imieniu Blacky należy do niego.

Pokazał nam drogę do swojego domu i ku naszemu zdziwieniu był tam Blacky z trzema innymi psami. Potwierdziliśmy, że wcale nie jest bezdomny - powiedziała Gea Ybarita.

Wolontariusze odetchnęli z ulgą, że Blacky ma kochający dom, ale dowiedzieli się, że jego rodzinie przydałaby się pomoc. Otrzymała ona wsparcie w postaci m.in. żywności i artykułów dla zwierząt.

Bez względu na to, jak ciężkie jest życie i mimo że jestem biedny, karmię wszystkie moje psy i dobrze się nimi opiekuję - powiedział właściciel Blacky.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: Szli 12 godzin, aby uratować dziecko. Niezwykła historia z Australii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić