Pijana policjantka wiozła autem dziecko. Grożą jej dwa lata

344

Policjantka, która podróżowała z 6-letnim dzieckiem, została zatrzymana do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że ma 0,7 promila alkoholu. Teraz może trafić do więzienia.

Pijana policjantka wiozła autem dziecko. Grożą jej dwa lata
policja radiowóz kontrola (Policja)

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca może prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Na miejsce wysłano policyjny patrol, który zatrzymał auto do kontroli.

W trakcie kontroli okazało się, że zatrzymaną jest policjantka. Nie dość, że wsiadła za kółko po spożyciu alkoholu (badanie wykazało 0,7 promila), to na dodatek przewoziła sześcioletnie dziecko. W momencie zdarzenia nie była na służbie.

Jak ustaliło Radio Gdańsk, 34-latka pracuje w policji od 13 lat. Ostatnio służbę pełniła w wydziale Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej w Gdańsku.

Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił policjantkę w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął również postępowanie dyscyplinarne, a także wszczęta została procedura zwolnienia funkcjonariuszki ze służby - powiedziała portalowi Trójmiasto.pl podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Dwa lata więzienia?

Podaje gdańska policja. Sprawa najprawdopodobniej będzie miała finał w sądzie. Za jazdę "na podwójnym gazie" grożą dwa lata więzienia.

Zobacz także: Fałszywe szczepienie na COVID-19 za łapówkę. Zatrzymanie pielęgniarza we Włoszech
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić