aktualizacja 

Pilnie strzeżony sekret Czarnka. "Nawet żona nie wie"

35

Eksperci biją na alarm w sprawie otyłości wśród najmłodszych Polek i Polaków. Tymczasem minister edukacji Przemysław Czarnek podkreśla, że "wszyscy powinni dawać dobry przykład dzieciom". Jednocześnie przekonuje, że sam "trzyma formę". Swojej wagi ujawnić jednak nie chce.

Pilnie strzeżony sekret Czarnka. "Nawet żona nie wie"
Przemysław Czarnek (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Instytut Matki i Dziecka podzielił się koszmarnym raportem dotyczącym kryzysu otyłości wśród najmłodszych Polek i Polaków. Wynika z niego, że w 2021 roku co piąty ośmiolatek w Polsce chorował na otyłość, a co czwarty ośmiolatek i co piąta ośmiolatka miała nieprawidłowo wysoki wskaźnik obwodu talii.

Minister edukacji Przemysław Czarnek twierdzi, że pokazuje, jak dbać o wagę. - Państwo w "SE" sami pokazywali moje zabiegi i starania w tym zakresie, choćby dwa rajdy rowerowe, które współorganizowałem i dodatkowo uczestniczyłem w rajdzie z Elbląga do Westerplatte - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Robię, co mogę, by być w dobrej formie. Ważę się codziennie, mam cały czas wagę taką samą, odpowiednią i trzymam formę - zapewnił.

Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki swojej wagi nie chciał jednak ujawnić. Stwierdził, że tego nie wie nawet... jego żona.

Tego to nawet moja żona nie wie. To są rzeczy, które są tyko do dyspozycji osoby, która się waży, żeby się kontrolować i nie pogarszać swojej kondycji fizycznej. Cały czas jest waga taka, jaka ma być, jest dobra kondycja fizyczna i zdrowie - podkreślił Czarnek.

Przemysław Czarnek: To jest prawdziwa plaga

Podczas wywiadu dla "SE" minister edukacji wyraźnie zaznaczył, że czynione są różne starania, których celem jest walka z kryzysem otyłości po pandemii. Wprowadzony został między innymi program, w ramach którego nauczyciele wychowania fizycznego są szkoleni we wszystkich Akademiach Wychowania Fizycznego, by jak najefektywniej wykorzystywali zajęcia z uczniami.

Trwają pracę nad tym, żeby ograniczyć również liczbę zwolnień lekarskich na lekcjach wychowania fizycznego, bo to jest prawdziwa plaga - podsumował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz także: Sceny jak z filmu akcji. Pirat drogowy nagrany na ulicach Wrocławia
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić