PiS rusza w Polskę. Błaszczak: zamiast 100 konkretów, mamy łamanie prawa

122

- Zamiast 100 konkretów, mamy łamanie prawa, siłowe przejmowanie instytucji i niespełnione obietnice - napisał w serwisie X Mariusz Błaszczak. W ten sposób polityk PiS zachęca Polaków do wzięcia udziału w spotkaniach zorganizowanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego w weekend w całej Polsce.

PiS rusza w Polskę. Błaszczak: zamiast 100 konkretów, mamy łamanie prawa
PiS rusza w Polskę. Błaszczak: zamiast 100 konkretów, mamy łamanie prawa (PAP, Radek Pietruszka)

11 grudnia Donald Tusk został wybrany przez Sejm na prezesa Rady Ministrów. Stało się to po tym, jak premier Mateusz Morawiecki (desygnowany na tę funkcję przez prezydenta) nie uzyskał wotum zaufania.

W środę, 13 grudnia, nastąpiło zaprzysiężenie nowego rządu, który złożony jest z polityków szerokiej koalicji środowisk centrowych i lewicowych.

Wówczas przyszedł też czas na realizację obietnic wyborczych, czyli m.in. postulatów z listy tzw. stu konkretów (był to program Koalicji Obywatelskiej na pierwsze 100 dni jej rządów).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 26.01

Według Mariusza Błaszczaka "zamiast 100 konkretów, mamy łamanie prawa, siłowe przejmowanie instytucji i niespełnione obietnice".

Czy z tuskowych mediów dowiecie się o braku obiecanych podwyżek dla nauczycieli, zgodzie na pakt migracyjny lub nielegalnym przejęciu prokuratury? Oczywiście, że nie! - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) były minister obrony narodowej.

- Dlatego ruszamy w Polskę, by rozmawiać o tym jak naprawdę wyglądają rządy koalicji 13 grudnia. Rozpoczynamy całą serię spotkań, a w ten weekend widzimy się w miastach wojewódzkich - dodał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kaczyński: w weekend PiS objedzie niemal wszystkie województwa

Wcześniej o tej inicjatywie informował Jarosław Kaczyński. - Będziemy mieli intensywny weekend. Zostaną objechane właściwie wszystkie województwa - mówił prezes PiS.

Jak wyjaśnił, przekaz z którym politycy PiS chcą zwrócić się do społeczeństwa jest następujący: "Ta władza obiecywała sto konkretów, a realia są takie, że łamana jest konstytucja". - Łamane jest prawo, przejmowane są organy państwa, w tym prokuratura i to w sposób, można powiedzieć, siłowy - podkreślił Kaczyński.

Jego zdaniem "mamy do czynienia z podwójną grą". - W Polsce obywatelom się mówi - mówi to sam premier - że nic się nie zmieni, że jesteśmy przeciwko zmianom traktatów etc., a coś zupełnie innego mówi się, kiedy się jest w Brukseli i mamy do czynienia w gruncie rzeczy ze zgodą na niemiecki dyktat. Na tę niemiecką drogę - powiedział prezes PiS.

Dodał, że "następują pewne drobne ustępstwa" i mamy "w gruncie rzeczy utracić suwerenność".

Prezes PiS poinformował również, że objazd po kraju w najbliższy weekend będzie się odbywał w składzie sześcioosobowym, ale ten skład "oczywiście będzie rozszerzany".

Najpierw jedziemy do miast wojewódzkich, później do wszystkich byłych miast wojewódzkich, przypominam, że było ich do 1998 roku 49, a później także do wszystkich powiatów - wskazał.

- Chcemy dotrzeć do każdego powiatu, a później przyjdzie czas na taką skonkretyzowaną, więc prowadzoną od poziomu gminy kampanię samorządową - dodał.

Plan działania polityków PiS

Wiadomo, że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie w sobotę w Lublinie, a w niedziele spotka się z mieszkańcami Kielc i całego regionu. Europosłanka Beata Szydło w sobotę ma odwiedzić Kraków, a w niedzielę Rzeszów. Europosłanka Elżbieta Rafalska ma zaplanowane w niedzielę spotkanie w Zielonej Górze.

Z kolei były premier Mateusz Morawiecki w sobotę spotka się z mieszkańcami Katowic i Łodzi, a w niedziele Gdańska. Natomiast szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w sobotę spotka się z mieszańcami Białegostoku oraz Olsztyna, a w niedzielę odwiedzi Bydgoszcz. Przemysław Czarnek w sobotę ma spotkać się z mieszkańcami Siedlec, a w niedzielę ma być w Opolu i we Wrocławiu. Z kolej Jacek Sasin w niedzielę odwiedzi Poznań.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić