Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Pod szpitalem w Warszawie stanął kontener na zwłoki. W środku ciała w białych workach

325
Podziel się:

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Coraz większa liczba osób hospitalizowanych i zgonów powoduje konieczność stosowania radykalnych rozwiązań. Pod Szpitalem Południowym w Warszawie stanął kontener, który pełni rolę dodatkowej kostnicy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Pod szpitalem w Warszawie stanął kontener na zwłoki. W środku ciała w białych workach
Kontener na zwłoki w Szpitalu Poludniowym w Warszawie (Agencja Gazeta, Martyna Niecko)

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce stała się faktem. Codziennie przybywa kilku tysięcy nowych zakażeń, a znaczny wzrost pojawił się również w statystyce zgonów. 20 października przekazano informację o 5559 nowych zakażeniach i 75 zgonach.

Dramatyczne statystyki przekładają się na sytuacje w szpitalach. Placówki medyczne zmagają się z wielkim obciążeniem. Miejsca powoli zaczyna brakować zarówno wśród łóżek, jak i w kostnicach. Szpital Południowy w Warszawie zdecydował się na postawienie kontenera, który będzie pełnił rolę dodatkowej chłodni na ciała zmarłych zakażonych.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", kontener ma pochodzić z rządowych rezerw. Część z 20 miejsc na zwłoki jest już zajęta. Artur Krawczyk, prezes Szpitala Południowego na Ursynowie, zwrócił uwagę na fakt, że zasoby Szpitala Południowego powoli się kończą. Tłoczno w stolicy miało się zrobić również w szpitalu zakaźnym oraz szpitalu na Ursynowie.

Zamówiliśmy u wojewody dodatkowy kontener na zwłoki. Pochodzi z rządowych rezerw, stoi przy szpitalu, ma niecałe 20 miejsc i już jest częściowo zajęty. Kiedy wczoraj do niego wszedłem i zobaczyłem zwłoki w białych workach, po prostu się popłakałem – mówi "Gazecie Wyborczej" Artur Krawczyk.
Zobacz także: Dobitne wnioski po debacie o Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(325)
albo albo
8 miesięcy temu
Szczepienie nie gwarantuje nieśmiertelności. Szczepieni umierają po szczepieniu albo umierają na covida trochę później.
Niestety
8 miesięcy temu
Oby tylko były prawidłowe dane personalne denatów.
Lea
8 miesięcy temu
Antyszczepionowcy są w stanie zaprzeczysz każdemu faktowi, tylko nie sobie. Nawet jak traficie pod respirator, tez będziecie jeszcze zaprzeczali? Oby jak najszybciej.
?????
8 miesięcy temu
Kontenery? Tak samo jak były zapełnione po brzegi sale szpitali mianowanych na covidowe. Znowu ściema, już coraz mniej ludzi wierzy w tę plandemię, wiemy co naprawdę wokół nas się dzieje. Nie tylko w Polsce ale i na świecie. Tonący brzytwy się chwyta, czyż nie?
Gość
8 miesięcy temu
Prośba do mieszkańców ulicy Pileckiego, może ktoś będzie chętny poobserwować ten kontener? 😈 i skomentować obecną sytuację przy nim?
Max
9 miesięcy temu
Kontener na zwłoki a w środku będą manekiny 😂
Marta
9 miesięcy temu
A w zeszłym roku obyło się bez kontenerów mimów większej ilości zgonów na ten straszny wirus? Chyba, że to po szprycy 🤔
myśląca
9 miesięcy temu
Daliście plamy w Europie to żeby "przykryć" temat straszycie naród, że zwłoki już się nie mieszczą w kostnicach i trzeba kontenery stawiać pod szpitalami. Co za podłość !!!
rolnik
9 miesięcy temu
Nie damy się już nabrać....
Hahahahaha
9 miesięcy temu
I kogo oni chcą przestraszyć
LUDźisław
9 miesięcy temu
Buhahahaha Ktoś w to jeszcze wieży?
Jacek
9 miesięcy temu
Czy nie wystarczy zwłokom założyć maseczek?
BaFe
9 miesięcy temu
A skąd oni tych ludzi zwożą z tym covidem do Warszawy. Warszawa ma 68% wyszczepienia, dodatkowo sporo ozdrowieńców. Przypuszcza się że odporność społeczna dobiega do 80%. To by oznaczało znikomą ilość zgonów. Czyli albo się okazuje że szczepienie to za mało (scenariusz izraelski) albo coś kręcą.
IQ-50
9 miesięcy temu
Ale mi nowina,pod prosektorium w Warszawie na ul:Oczki od dziesiątków lat stoją takie lodownie,tylko czasami fetor jak diabli.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić