Podkarpackie. 250 seniorów bawiło się na potańcówce. Jest jeden problem

77
Podziel się:

W weekend w woj. podkarpackim seniorzy zaszaleli! Tłumnie przybyli do hali sportowej w Przemyślu, gdzie zorganizowali... potańcówkę. O zachowaniu dystansu czy przestrzeganiu innych zasad sanitarnych nie mogło być mowy. Co z Covidem? Wirusolog skomentował imprezę.

Podkarpackie. 250 seniorów bawiło się na potańcówce. Jest jeden problem
Potańcówka w Przemyślu (Facebook)

W sobotę 25 września w Przemyślu (woj. podkarpackie) w hali sportowej Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się "Potańcówka dla Seniorów 2021". Przygotowania do wydarzenia trwały od kilkunastu dni. W imprezie uczestniczyło aż 250 osób w wieku 60 plus. A co z covidem?

Podczas spotkania można było zapomnieć o dystansie społecznym, a zdjęcia pokazują zadowolonych seniorów bez maseczek. Z jednej strony każdy z nas ma już dość siedzenia w domu, z drugiej jednak wydarzenie odbyło się dosłownie w momencie, w którym czwarta fala zaczyna atakować.

Warto zaznaczyć, że seniorzy to grupa osób najbardziej narażonych na ciężki przebieg i powikłania choroby. Alarmujący jest też fakt, że w województwie podkarpackim zaszczepiło się najmniej osób, bo zaledwie 30 proc. populacji, a liczba nowych zarażeń rośnie bardzo dynamicznie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

COVID-19 już nie taki straszny?

Oczywiście kluczowym jest pytanie, jak wiele osób z tej grupy było zaszczepionych. Natomiast jest szansa, że po tej imprezie wzrośnie liczba uodpornionych naturalnie, przy pewnym ubytku. Tak jak ospa party, covid party nie jest zalecane. Ale może to i dobrze, wysiłkiem organizatora osiągniemy odporność zbiorową. Tylko jak nie było zapewnione bezpieczeństwo, to nie wiem, co zrobi, jak mu potem ludzie wystąpią o odszkodowania. Bo ja na miejscu rodzin tak bym zrobił - powiedział w rozmowie z "Faktem" prof. Gut, wirusolog.

Poniedziałkowe dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że Podkarpacie znalazło się na czwartym miejscu pod względem liczby wykrytych nowych przypadków. To właśnie ten region może spodziewać się wprowadzenia kolejnych obostrzeń najszybciej.

Seniorzy mogli uczestniczyć w wydarzeniu za okazaniem biletu. Nie jest jednak wiadome, czy musieli przedstawiać dowód zaszczepienia się na COVID-19 lub negatywny wynik testu. Tymczasem POSiR zapowiada już organizację imprezy andrzejkowej dla seniorów...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić