Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Tłumy w górach. Kilkugodzinne kolejki, by wejść na szczyt

7
Podziel się:

Trzeba przyznać, że pogoda w ten weekend dopisała. A to doskonała okazja do wycieczek. Na Podhalu wprost zaroiło się od turystów. A w drodze na Giewont, Rysy, Orlą Perć czy Trzy Korony utworzyły się kolosalne kolejki.

Tłumy w górach. Kilkugodzinne kolejki, by wejść na szczyt
Kolejki w Pieninach (Facebook)

Jeszcze kilka dni temu w Tatrach zauważalny był śnieg. A teraz złota polska jesień znów zagościła w górach. Turyści, którzy w ten weekend wybrali się w góry, mieli doskonałą okazję, by miło spędzić czas na szlaku.

Wszędzie długie kolejki!

Niestety kilkadziesiąt tysięcy turystów oznacza również długie kolejki, by wspiąć się na szczyt.

W dniu dzisiejszym wszystkie miejsca na parkingach przy szlaku na Morskie Oko (Palenica Białczańska i Łysa Polana) zostały wyprzedane. Wybierając się w tamten rejon, należy skorzystać z komunikacji zbiorowej - piszą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Największe kolejki tworzą się w miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia. Turyści muszą "odstać swoje" w drodze na Giewont, Rysy czy Orlą Perć. Ale nawet mniejsze i mniej popularne szczyty są niesamowicie oblegane. Tak było chociażby w przypadku Małołączniaka w sobotnie popołudnie.

Jak się okazało, nie tylko Tatry są niezwykle oblegane. Turyści, którzy wybrali się w Pieniny też stali w ogromnych kolejkach. Na przykład, żeby wejść na Trzy Korony, trzeba było stać w kolejce przez trzy godziny!

Osoby poszukujące nieco większej ciszy i spokoju powinny wybrać się w Gorce. Internauci jednak chwalą Polaków za to, że wolą spędzać czas na świeżym powietrzu niż przed telewizorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Tere
8 miesięcy temu
Idą w sandałach piją piwo mordy drą a potem ich ratujcie!!!! Kiedy będą opłaty za pomoc w górach.Bezmózgowcy może się opamiętają
Norweg
8 miesięcy temu
Przesada. Też byłem w Tatrach, jeśli ktoś idzie nad Morskie Oko to nie może się spodziewać niczego innego ale jest jeszcze wiele szlaków niemal pustych. Tylko trzeba wiedzieć które
T-72
8 miesięcy temu
Dlatego ja tylko od lat łażę po Tatrach słowackich. Syna lat 16 zabieram w nasze Tatry w trakcie matur, żeby je choć trochę zobaczył bez tych tłumów. Mamy 1/4 Tatr a ludzi 38 milionów. Słowacy mają większość tych wspaniałych gór a populacja to niecałe 6 mln.
Wrrrrr
8 miesięcy temu
Cytat: Miło spędzić czas na szlaku. Wszędzie kolejki. No, brawo. Wyjątkowa frajda!
a-haha
8 miesięcy temu
musiałbym mieć w dzieciństwie wysokie dywany i ciężkie zabawki, żeby stać w takiej kolejce żeby wejść na jakiś tam szczyt :) ale jak chcą niech stoją.. Niech zajmują kolejkę o 4 rano... może są wśród oczekujących Janusze znad morza,co parawany rozkładają o 4 rano,więc są zaprawieni :)
Ja &21
8 miesięcy temu
No to "biedniutkie" gorale zarobia dudki i nie będa jęczeć ze ceprow brak
Nuki
8 miesięcy temu
Jeśli ktoś ma problemy w Kobylarzowym Żlebie ( a z fot. widać, że takich nieboraków nie brakuje ) to powinien sobie Tatry odpuścić - niestety jest za słaby. Beskidy też są super!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić