Mama w nocy karmiła dziecko. Tragedia na Podlasiu

45

We wsi Dubiny (woj. podlaskie) niedaleko Hajnówki rozegrał się dramat. Zmarło 2-miesięczne dziecko, które mama karmiła w nocy piersią. Według ustaleń śledczych kobieta prawdopodobnie zasnęła w trakcie karmienia, a gdy się obudziła, znalazła obok siebie nieoddychające dziecko.

Mama w nocy karmiła dziecko. Tragedia na Podlasiu
Dramat rozegrał się we wsi Dubiny. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Dziesiątego września po 7 rano policja otrzymała wezwanie do wsi Dubiny. "Gazeta Współczesna" ustaliła, że w nocy matka miała karmić niemowlę piersią i zasnąć. Gdy się obudziła, dziecko leżało obok niej, przykryte kołdrą. W ustach trzymało pierś kobiety.

Dziecko nie oddychało. Na miejsce wezwano karetkę, ale niestety dziecka nie udało się uratować. Obecnie ustalane są przyczyny zgonu niemowlęcia . Sekcja zwłok nie przyniosła jednoznacznej odpowiedzi.

Śledczy nie wykluczają tzw. śmierci łóżeczkowej. Jest to nagły zgon dziecka w wieku od pierwszego miesiąca do roku życia, spowodowany bezdechem sennym.

U ofiary nie stwierdzono żadnych obrażeń na ciele. Wyniki dodatkowych badań znane będą w przeciągu 3 miesięcy. Nikt nie usłyszał jak dotąd zarzutów w tej sprawie.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić