aktualizacja 

Pogarszający się stan zdrowia Putina. "Koniec jest w zasięgu wzroku"

Rosyjski prezydent Władimir Putin jest leczony na raka za pomocą zachodniej medycyny - podają ukraińskie media. Tylko te metody, zdaniem ekspertów, pozwalają przywódcy Rosji trzymać się w czynnej polityce. Od miesięcy pojawiają się pogłoski na temat tego, że Putin walczy również z chorobą Parkinsona.

Pogarszający się stan zdrowia Putina. "Koniec jest w zasięgu wzroku"
Władimir Putin (PAP EPA)

Według rosyjskiego historyka i politologa Walerija Sołoweja, mimo wielu sankcji, które zostały nałożone na Putina, Kreml i jego reżim, 70-letni przywódca rzekomo jest utrzymywany przy życiu dzięki zachodnim metodom leczenia.

Ostatni rok Putina?

Takie działania mogą oznaczać to, że jest to ostatni rok Putina w fotelu prezydenta Rosji - uważa Sołowej. Metody te mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się raka. - Mogę powiedzieć, że bez tego [zagranicznego] traktowania na pewno nie pojawiłby się w życiu publicznym Federacji Rosyjskiej – powiedział Sołowej ukraińskim mediom.

Używa najbardziej zaawansowanych metod leczenia [i] terapii celowanej, których Rosja nie może mu zapewnić – powiedział ekspert, dodając, że jest "pewny", że Putin przechodzi specjalistyczną terapię niedostępną w Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Własna rzeczywistość Putina. Tak działa kremlowska propaganda

Putin leczony przez zachodnich lekarzy

Uważa także, że leczenie było "zbyt skuteczne" i Putin jest "za dobrze traktowany przez zachodnich lekarzy". Jednak Sołowej zwraca uwagę, że nawet z pomocą zachodniej medycyny "koniec [reżimu Putina] już jest w zasięgu wzroku, nawet według lekarzy, którzy go pilnują".

Ponieważ żaden lek nie może być nieskończenie skuteczny - dodaje.

Rak trzustki i prostaty i choroba Parkinsona

Od czasu niesprowokowanej inwazji Rosji na Ukrainę w lutym, pogłoski o rzekomo pogarszającym się stanie zdrowia Putina, pojawiają się coraz częściej. Z maili, do których dotarli dziennikarze śledczy brytyjskiego tabloidu "The Sun" w listopadzie wynika, że prezydent Rosji Władimir Putin cierpi na raka trzustki i prostaty, a także zmaga się ze wczesnym stadium choroby Parkinsona.

Według "The Sun" informacje te pochodzą z maili autorstwa informatora rosyjskich służb bezpieczeństwa, który ma bliskie powiązania z Kremlem. - Putin jest regularnie faszerowany wszelkiego rodzaju ciężkimi sterydami i innowacyjnymi zastrzykami przeciwbólowymi, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się raka trzustki, który niedawno został zdiagnozowany - pisze tabloid.

Powoduje to nie tylko duży ból, Putin ma także opuchniętą twarz i cierpi na inne skutki uboczne, w tym zaniki pamięci - brzmi fragment tajnego dokumentu.
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić