Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Pogoda długoterminowa na wrzesień. Mamy dobre informacje. Jaki będzie koniec lata?

1

Jaka pogoda będzie we wrześniu? Czy jeszcze letnia, czy już bardziej jesienna? Czy czekają nas jeszcze upały, czy raczej musimy przygotować się na znaczne ochłodzenie? Pogoda długoterminowa na wrzesień 2020.

Pogoda długoterminowa na wrzesień. Mamy dobre informacje. Jaki będzie koniec lata?
Wrzesień 2020. Pogoda długoterminowa (Pixabay)

Pogoda długoterminowa - wrzesień 2020

Czy będą jeszcze upały? Czy jadąc na urlop we wrześniu, możemy spodziewać się słonecznej pogody? Sprawdzamy najnowsze prognozy na wrzesień 2020.

Pogoda długoterminowa na wrzesień. Będzie ciepło

Według modeli prognostycznych wykorzystywanych w IMGW-PIB temperatura we wrześniu 2020 r. w Polsce ma być powyżej normy. Tylko w 3 województwach - pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim - temperatura będzie w normie.

Według prognozy długoterminowej na wrzesień będą jeszcze temperatury około 25 st. C. Oczywiście nie będzie tak ciepło przez cały miesiąc. Przewidywane są także temperatury poniżej 15 st. C.

Pogoda długoterminowa na wrzesień. Mniej opadów

Więcej opadów będzie w okolicy Warszawy, Wrocławia, Katowic i Suwałk, a mniej w rejonie Krakowa, Poznania, Gdańska, Szczecina, Lublina i Rzeszowa.

Według modeli prognostycznych wykorzystywanych w IMGW-PIB sumy opadów w Polsce "poniżej normy" lub "w normie". Najwyższe prawdopodobieństwo wystąpienie opadów "poniżej normy" prognozuje się w północno-wschodniej części kraju - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić