Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Uwaga kierowcy! Od dziś zmiany w strefie płatnego parkowania. Aż 250 zł kary

17

Warszawa. Powiększa się strefa płatnego parkowania niestrzeżonego na Woli i Pradze Północ. Zmiany, które wchodzą w życie w poniedziałek 7 września o 8:00, mają sprawić, że rotacja samochodów będzie większa, zatem łatwiej też będzie znaleźć miejsce do zaparkowania.

Uwaga kierowcy! Od dziś zmiany w strefie płatnego parkowania. Aż 250 zł kary
(Getty Images, Pixabay)

Powiększa się strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie

Od poniedziałku 7 września strefa płatnego parkowania niestrzeżonego (SPPN) na Woli i Pradze Północ będzie większa. Przekonają się o tym kierowcy już o godzinie 8:00 rano.

7 września, strefa płatnego parkowania rozszerzy się o Pragę-Północ i bliską Wolę. W nowej strefie wyznaczamy 7,8 tys. miejsc postojowych - przekazał na Facebooku warszawski magistrat.

Warszawa. Opłaty za parkowanie w strefie

Opłata za pierwszą godzinę postoju w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie wynosi 3 zł. Za drugą godzinę trzeba zapłacić już 3,60 zł, a za trzecią – 4,20 zł. Później jest już odrobinę taniej, bo czwarta i każda kolejna rozpoczęta godzina kosztuje 3 zł.

Jeśli ktoś nie zamierza parkować w strefie przez godzinę, to może opłacić np. tylko 10 minut. To minimalna opłata za postój, jaką można ponieść. Wynosi ona 0,50 zł. Z kolei osoby, które są zameldowane na pobyt stały lub czasowy, mogą wykupić roczny abonament.

Wyższe będą także kary za brak opłaty - i to w całej warszawskiej SPPN.

Po 17 latach ulega zmianie wysokość stawki za brak opłaty parkingowej. Radni zdecydowali, że dla tych, którzy unikają opłaty za parkowanie, kwota wzrośnie z 50 do 250 zł (opłacona w ciągu tygodnia - 170 zł) - przekazał Urząd m. st. Warszawy.

Zmiany w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie mają umożliwić większą rotację pojazdów. Dzięki temu znalezienie miejsca postoju ma być łatwiejsze.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić